Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Archicom Polska wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia BDH Development

0
Podziel się:

Archicom Polska złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia 100% udziałów BDH Development, podał Urząd.

Archicom Polska wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia BDH Development

Wniosek wpłynął 24 kwietnia br., sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy przejęcia kontroli przez spółkę Archicom Polska S.A z siedzibą w Łodzi nad spółką BDH Development spółka z o.o. z siedzibą w Łodzi, zgłaszanego na podstawie art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Koncentracja nastąpi w ramach jednej transakcji polegającej na nabyciu przez Archicom Polska S.A. 100% udziałów w spółce BDH Development spółka z o.o." - czytamy w informacji.

BDH Development spółka z o.o. została powołana w celu zagospodarowywania i sprzedaży nieruchomości przejętych w drodze restrukturyzacji lub windykacji kredytów inwestycyjnych. Działalność spółki koncentruje się wokół przejętych nieruchomości.

Archicom Polska S.A. jest częścią grupy kapitałowej Archicom S.A. Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)