Notowania

transport
21.03.2019 17:45

BAH szacuje 907,9 mln zł przychodów i 18,4 mln zł zysku netto w 2018 r.

British Automotive Holding (BAH) miał wstępnie 907,9 mln zł skonsolidowanych przychodów i 18,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r., podała spółka .

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd w toku prac nad sporządzeniem sprawozdań finansowych za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2018 r., podjął decyzję o opublikowaniu następujących skonsolidowanych danych finansowych za rok 2018 z zastrzeżeniem, że przedstawione dane mają charakter szacunkowy i mogą odbiegać od danych finalnych, które po zakończeniu trwającego badania wykonywanego przez biegłego rewidenta zostaną w dniu 29 marca 2019 r. przedstawione w raporcie rocznym:

1) Przychody ze sprzedaży w mln zł: 907,9

2) Wynik na sprzedaży w mln zł: 117,6

3) Wynik na działalności operacyjnej w mln zł: 33,0

4) Wynik netto z działalności kontynuowanej w mln zł: 18,4" - czytamy w komunikacie.

W komentarzu do szacunkowych danych skonsolidowanych spółka podała, że spadek wyniku na sprzedaży i rentowności na sprzedaży to efekt bardziej agresywnej polityki sprzedażowej, zmiany miksu produktowego oraz struktury odbiorców.

"Spadek skonsolidowanego zysku netto wynika w głównej mierze z: rosnących kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu (m.in. wyższe wydatki marketingowe, wyższe koszty prowadzenia salonów dilerskich); a także z kosztów rozbudowy sieci dilerskiej, osłabiającej się na przestrzeni roku 2018 złotówki oraz wyższych kosztów finansowych wynikających z wyższego średniego poziomu długu netto" - czytamy dalej.

Z kolei rosnące przychody grupy kapitałowej BAH ze sprzedaży wynikające ze wzrostu liczby sprzedanych samochodów nie zrekompensowały rosnących kosztów i pogarszającej się rentowności sprzedaży.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz