Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bloober Team chce wybrać doradcę ds. M&A w ciągu dni raczej niż tygodni (aktual)

0
Podziel się:

W dzisiejszej depeszy uszczegółowiamy cytat z 5. akapitu, gdzie wynikła niejasność na skutek połączenia dwóch wypowiedzi prezesa.

Bloober Team chce wybrać doradcę ds. M&A w ciągu dni raczej niż tygodni (aktual)
bEsixHNh

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Bloober Team rozpoczął szczegółowe rozmowy z 6 doradcami, którzy mają pomóc w obsłudze potencjalnego procesu M&A, poinformował prezes Piotr Babieno. Konkretny doradca ma być wybrany w najbliższych dniach raczej niż tygodniach.

Na początku czerwca Bloober Team podał, że z kilkunastu ofert współpracy od renomowanych partnerów, spółka zdecydowała się wybrać sześciu, którzy będą uczestniczyć w drugiej turze rozmów. Wśród wybranych podmiotów są 3 ze Stanów Zjednoczonych, 2 z Polski i jeden z Wielkiej Brytanii.

bEsixHNj

"Jesteśmy w aktywnych rozmowach z 6 podmiotami i w najbliższym czasie będziemy informować o wyborze konkretnego doradcy do M&A. Wyboru dokonamy w najbliższym czasie, raczej dni niż tygodni, a cały proces M&A - według opinii różnych specjalistów - może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy" - powiedział Babieno podczas wideokonferencji GPW Innovation Day.

Dodał, że rozmowy z potencjalnymi podmiotami zainteresowanymi współpracą z Bloober Team będzie prowadzić doradca.

"Wszystko zależy od wybranego inwestora. Dla nas istotny jest wybór partnera, który pomoże nam w realizacji naszej strategii. Do tej pory mieliśmy wiele zapytań od inwestorów i instytucji i każdy miał swój pomysł" - dodał prezes.

"Dla nas najbardziej by pasował podmiot z Polski czy szerzej z naszej strefy kulturowej" - wskazał Babieno, odnosząc się do podmiotu, który Bloober Team potencjalnie mógłby przejąć.

bEsixHNp

Według niego, nie można także obecnie powiedzieć, jaki scenariusz przeważy, czy spółka przeniesie się na główny rynek GPW, czy też przestanie być notowana na NewConnect.

Na początku maja spółka informowała, że w związku z licznymi zapytaniami od inwestorów branżowych i finansowych, zainteresowanych zaangażowaniem kapitałowym w Bloober Team, rozpoczęła rozmowy mające na celu wybór brokera finansowego, obsługującego potencjalną transakcję.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

bEsixHNK
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)