Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.04.2020 12:52

Borys z PFR: Chcemy, by środki z tarczy trafiały do firm od 4. tygodnia kwietnia

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) chce, by środki dostępne w ramach tarczy finansowej zaczęły trafiać do przedsiębiorstw od czwartego tygodnia kwietnia, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Będziemy robili wszystko, aby firmy miały dostęp do tego finansowania w czwartym tygodniu kwietnia" - powiedział Borys w programie "Gorąca linia" "Pulsu Biznesu".

"Szacujemy, że takich firm jest w gospodarce 50-60%, które odczuwają skutki tego kryzysu, stąd zakładamy, że z tego wsparcia finansowego skorzysta między 350 a 400 tys. firm" - dodał.

Przedstawiając tarczę finansową w środę, premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że środki w ramach niej zaczną trafiać do firm za 2-3 tygodnie.

Tarcza finansowa zakłada ok. 100 mld zł subwencji (w tym 60 mld zł środków bezzwrotnych) wsparcia dla ponad 670 tys. przedsiębiorstw. Program składa się z 3 podstawowych komponentów: do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-04-2020

FirmaPrzed wyborami trzeba obiecywać, potem szybkie wybory i wyjaśnienie przedsiębiorcom, że źle zrozumieli, albo że projekt wymagał kilku istotnych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)