Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Borys z PFR: Liczę na efekt odłożonej konsumpcji i boom gosp. w 2022 i 2023 roku

1
Podziel się

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys liczy, że po pandemii rozpocznie się efekt odłożonej konsumpcji, który doprowadzi do boomu gospodarczego w 2022 i 2023 roku. Zastrzega jednak, że "ryzyk na horyzoncie jest całkiem sporo".

Borys z PFR: Liczę na efekt odłożonej konsumpcji i boom gosp. w 2022 i 2023 roku
bDHJWBed

"Jeżeli rzeczywiście pandemia się wycofa, szczepienia zadziałają, to jest taki efekt, który się nazywa odłożona konsumpcja. To jest to, że w czasie pandemii trochę więcej pieniędzy zostaje w portfelach, nie wydajemy ich na różne usługi i można liczyć na coś takiego, że rzeczywiście nawet na takiej fali optymizmu, będziemy mieli boom gospodarczy w 2022, 2023 roku" - powiedział Borys w rozmowie w radiu RMF FM.

Dodał, że "na to się jeszcze nakładają fundusze odbudowy, środki unijne".

Podkreślił, że widzi perspektywę wyjścia z tego kryzysu obronną ręką.

bDHJWBef

"Jeżeli rzeczywiście pandemia się wycofa, to taki efekt w społeczeństwie takiej trochę euforii, oddechu będzie i na fali takiego optymizmu ludzie chętniej też wydają pieniądze, to nakręca gospodarkę" - dodał.

"Więc liczę, że taki efekt może się wydarzyć, natomiast miejmy świadomość że tych ryzyk na horyzoncie cały czas jest całkiem, niestety, sporo" - zastrzegł.

bDHJWBeG
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
logiczny
4 tyg. temu
Borys to pseudo jakieś wróżki ?