Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boryszew uruchomił produkcję preparatu do dezynfekcji. Pierwsza partia już w sprzedaży

Producent znanego płynu do chłodnic samochodowych Borygo w związku z epidemią koronawirusa rozszerzył ofertę o preparat do dezynfekcji. Do sprzedaży w pierwszej kolejności trafią płyny w opakowaniach 5 litrów oraz 500 mililitrów (z atomizerem).

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Boryszew rozpoczął produkcję preparatu do dezynfekcji rąk. (Fot: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS)

Polacy w związku z epidemią koronawirusa rzucili się na różnego rodzaju preparaty do dezynfekcji. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie klientów specjalną produkcję tego typu środków prowadzi PKN Orlen. Teraz dołącza do niego inna duża spółka - Boryszew.

Spółka w komunikacie poinformowała o rozszerzeniu oferty produktowej o preparat o działaniu wirusobójczym przeznaczony do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, materiałów i wyposażenia o nazwie ERG CleanSkin. Do tej pory Boryszew był znany głównie z płynu do chłodnic samochodowych - Borygo.

Pierwsza partia produktu trafiła już do sprzedaży. Preparat oparty jest na bazie 72-procentowego alkoholu etylowego.

Jak informuje spółka, przeznaczeniem płynu jest higieniczna dezynfekcja rąk i powierzchni, które nie są stosowane w bezpośrednim kontakcie z żywnością ani paszami, zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych i przemysłowych, w tym obiektach ochrony zdrowia.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

Do sprzedaży w pierwszej kolejności trafią płyny w opakowaniach 5 litrów oraz 500 mililitrów (z atomizerem).

- Boryszew ERG posiada ogromne doświadczanie oraz zaawansowane linie produkcyjne, które zdecydowaliśmy się w części wykorzystać do produkcji płynu do dezynfekcji, który w obecnej sytuacji jest produktem pierwszej potrzeby - komentuje prezes Piotr Lisiecki.

- Proces produkcji, wraz z pozyskaniem niezbędnych zgód, udało nam się uruchomić w 10 dni. Cieszę się, że będziemy mogli przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa Polaków. Wieloletnie know how w branży chemicznej gwarantuje, że nasi klienci otrzymają produkt najwyższej jakości, spełniający wszystkie wymogi - podkreśla szef Boryszewa.

Obecnie zakład Boryszew ERG pracuje 7 dni w tygodniu.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia około 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo, boryszew, dezynfekcja, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

johnBardzo dobrze i omijać orlen taki potentat a ma problem żeby wycenić koszt plynu żal jeszcze raz żal

20-03-2020

PolllTo spróbujcie kupić ten płyn z orlenu, osobiście byłem i nima i nie wiadomo kiedy będzie.

20-03-2020

gryzzlibyłem dzisiaj na Orlenie w Pabianicach przy łaskiej i pracownik odpowiedział że nie wie kiedy przyjdzie bo mniała dzisiaj przyjść dostawa a na koniec … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (94)