Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank: Brexit w centrum uwagi w tym tygodniu

3
Podziel się:

Warszawa, 08.04.2019 (ISBnews) - W tym tygodniu oczekiwanym wydarzeniem będzie decyzja nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej (który odbędzie się 10 kwietnia), w kwestii kolejnego odsunięcia w czasie terminu Brexitu, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Wielka Brytania wnioskuje o przesunięcie obowiązującego terminu Brexitu na 30 czerwca, tak by do 23. maja podjąć jeszcze próbę (próby) przegłosowania porozumienia ws. Brexitu i pozostawić czas na techniczne przeprowadzenie Brexitu do końca czerwca.

BOŚ Bank: Brexit w centrum uwagi w tym tygodniu

"Podtrzymujemy bazowy scenariusz, zgodnie z którym na szczycie UE termin Brexitu zostanie ponownie odsunięty w czasie. W naszej ocenie obie strony będą dążyły do uniknięcia scenariusza bezumownego Brexitu, który dodatkowo uderzyłby w osłabione obecnie gospodarki europejskie. Niemniej cały czas należy przypominać, że całkowicie nie można wykluczyć ,,wypadku przy pracy" i Brexitu bez umowy w najbliższy piątek, jeśli strony nie doszłyby do porozumienia. Taki scenariusz bowiem jest obecnie prawnie obowiązujący" - czytamy w raporcie tygodniowym banku.

W tym tygodniu na środę zaplanowane jest również posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Jan Siwak
5 lata temu
Ciężko się nie zgodzić z taką analizą BOSiu, na ogół są bardzo rzetelne.
Magda
5 lata temu
Analizy BOŚiu są dosyć trafne także trzeba traktować je bardzo serio.
Nelia
5 lata temu
Taką decyzję bez wątpienia władze brytyjskie i władze UE powinny podjąć ostrożnie. Może bowiem mieć ona negatywny wpływ na gospodarki państw wspólnoty.