Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ Bank: Brexit w centrum uwagi w tym tygodniu

3
Podziel się

Warszawa, 08.04.2019 (ISBnews) - W tym tygodniu oczekiwanym wydarzeniem będzie decyzja nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej (który odbędzie się 10 kwietnia), w kwestii kolejnego odsunięcia w czasie terminu Brexitu, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Wielka Brytania wnioskuje o przesunięcie obowiązującego terminu Brexitu na 30 czerwca, tak by do 23. maja podjąć jeszcze próbę (próby) przegłosowania porozumienia ws. Brexitu i pozostawić czas na techniczne przeprowadzenie Brexitu do końca czerwca.

BOŚ Bank: Brexit w centrum uwagi w tym tygodniu
bDAyavat

"Podtrzymujemy bazowy scenariusz, zgodnie z którym na szczycie UE termin Brexitu zostanie ponownie odsunięty w czasie. W naszej ocenie obie strony będą dążyły do uniknięcia scenariusza bezumownego Brexitu, który dodatkowo uderzyłby w osłabione obecnie gospodarki europejskie. Niemniej cały czas należy przypominać, że całkowicie nie można wykluczyć ,,wypadku przy pracy" i Brexitu bez umowy w najbliższy piątek, jeśli strony nie doszłyby do porozumienia. Taki scenariusz bowiem jest obecnie prawnie obowiązujący" - czytamy w raporcie tygodniowym banku.

W tym tygodniu na środę zaplanowane jest również posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

bDAyavaW
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
Nelia
2 lata temu
Taką decyzję bez wątpienia władze brytyjskie i władze UE powinny podjąć ostrożnie. Może bowiem mieć ona negatywny wpływ na gospodarki państw wspólnoty.
Jan Siwak
2 lata temu
Ciężko się nie zgodzić z taką analizą BOSiu, na ogół są bardzo rzetelne.
Magda
2 lata temu
Analizy BOŚiu są dosyć trafne także trzeba traktować je bardzo serio.
bDAyavaX