Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

CI Games miało 1,5 mln zł zysku netto, 0,73 mln zł zysku EBIT w I kw. 2020 r.

0
Podziel się

CI Games odnotowało 1,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 1,95 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

CI Games miało 1,5 mln zł zysku netto, 0,73 mln zł zysku EBIT w I kw. 2020 r.
(money.pl)
bErBeRuJ

"Pierwszy kwartał br. uważam za udany. Od stycznia do marca wypracowaliśmy jako grupa trzykrotnie wyższy przychód ze sprzedaży, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, głównie dzięki solidnej sprzedaży najnowszej gry z serii 'Sniper Ghost Warrior'. Zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 1,5 mln zł i był obniżony o niegotówkowe rozliczenie podatku dochodowego w wysokości 0,8 mln zł. Tym samym spółka rozliczyła część aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego związanego ze stratą podatkową z lat ubiegłych" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie poświęconym wynikom.

Zysk operacyjny wyniósł 0,73 mln zł wobec 1,98 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 12,3 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 4,28 mln zł rok wcześniej.

bErBeRuL

"Ponad 12,3 mln zł przychodów netto ze sprzedaży całego portfolio gier wypracowała w pierwszym kwartale br. Grupa CI Games. 72% tej kwoty stanowiły przychody z tytułu sprzedaży gry 'Sniper Ghost Warrior Contracts'. Zarząd spółki pozytywnie ocenia sprzedaż swojego kluczowego projektu - 'Sniper Ghost Warrior Contracts' w pierwszym kwartale br. Osiągnięty w tym czasie wynik w kanale cyfrowym był prawie 50% wyższy od sprzedaży gry 'SGW3' w analogicznym okresie trzech miesięcy (czerwiec - sierpień 2017 roku.) Zarząd m.in. na podstawie tych danych, oraz biorąc pod uwagę kanały cyfrowe, spodziewa się większej sprzedaży 'SGWC' w stosunku do SGW3 - zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. CI Games szacuje, że 'SGWC' osiągnie całkowity zwrot z inwestycji (łącznie z kosztami marketingu) najpóźniej w III kwartale 2020 roku" - czytamy także.

Obecnie spółka pracuje nad najnowszą grą z serii. Premiera tytułu może nastąpić jeszcze w tym roku. Kampania marketingowa rozpocznie się w okolicach wakacji.

"Gra będzie zawierała nową, kluczową cechę, która ma szansę przyciągnąć grupę nowych graczy do serii oraz dać dużą dawkę pierwszorzędnej zabawy obecnym fanom 'SGW'. Pierwsze kluczowe szczegóły przedstawimy już na starcie kampanii promocyjnej gry" - dodał Tymiński.

Grupa podała też, że w I kwartale osiągnęła wysokie przepływy pieniężne netto w wysokości 7,9 mln zł. Same przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 17,3 mln zł. Dodatkowo w styczniu br. CI Games spłaciła w całości kredyt w rachunku bieżącym (w wysokości 5 mln zł). Zarząd jest w trakcie rozmów dotyczących wydłużenia finansowania spółki w ramach umowy kredytu odnawialnego. Środki chce przeznaczyć na realizację dwóch projektów.

bErBeRuR

"W naszej ocenie, bank rozumie bieżącą sytuację spółki. Nasze obecne potrzeby finansowania są ponad dwukrotnie niższe niż te, które mieliśmy wcześniej. Taki poziom zadłużenia spółki jest na zdecydowanie zdrowym poziomie za czym przemawiają kluczowe wskaźniki finansowe" - zakończył Tymiński.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 2,06 mln zł wobec 1,54 mln zł straty rok wcześniej.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. W 2019 r. miał 47,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bErBeRvm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)