Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CPPC: Blisko 150 tys. gospodarstw domowych zostanie podłączonych do internetu

0
Podziel się:

Blisko 150 tys. gospodarstw domowych z obszarów wykluczonych cyfrowo zostanie podłączonych do szerokopasmowego internetu w ramach zakończonego IV konkursu działania 1.1. "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 na tzw. "dogęszczanie obszarów", poinformowało Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Łączna maksymalna kwota dofinansowania na 22 obszary wynosi 362,5 mln zł, podano także.

CPPC: Blisko 150 tys. gospodarstw domowych zostanie podłączonych do internetu

"Przystępując do prac nad założeniami konkursu zależało nam, aby łącza szerokopasmowego internetu dotarły głównie do obszarów do tej pory niezauważonych. Tym bardziej cieszy fakt, że już za moment beneficjenci konkursu rozpoczną prace, w wyniku których blisko 150 tysięcy gospodarstw domowych uzyska dostęp do internetu" - powiedział dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa Wojciech Szajnar, cytowany w komunikacie.

Do konkursu przystąpiło łącznie 12 przedsiębiorców telekomunikacyjnych, wśród uczestników znalazły się zarówno MŚP, jak i duże przedsiębiorstwa telekomunikacyjne. Łącznie złożono 35 wniosków na 22 obszary konkursowe, co oznacza subskrypcję na poziomie 63%. W ramach realizowanych projektów, beneficjenci zobligowani będą do podłączenia do sieci NGA łącznie 12 GOK oraz 142 OSP. Łączna maksymalna kwota dofinansowania na 22 obszary wynosi 362 528 027,21 zł, podano także.

W ramach projektu Centrum Projektów Polska Cyfrowa powstaje dziś infrastruktura telekomunikacyjna o wartości około 1,4 mld euro, z czego około 0,8 mld euro to wartość dofinansowania z funduszy europejskich. CPPC finansuje budowę infrastruktury telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, w szczególności na słabo zaludnionych obszarach, z dala od dużych aglomeracji, podano także.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)