Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Ekipa Friza wyceniona na 252 mln zł. Friz mówi o produkcji filmów i gier

46
Podziel się:

Ekipa Friza zrobili kolejny krok w kierunku wejścia na giełdę. Mają już plan połączenia z inną firmą. Warunki transakcji wskazują na to, że biznes Ekipy jest wart blisko ćwierć miliarda złotych. W kilka miesięcy kwota ta wzrosła o 75 proc.

Ekipa Friza wyceniona na 252 mln zł. Friz mówi o produkcji filmów i gier
Karol Friz Wiśniewski za niedługo może być na giełdzie (YouTube)
bESXgYOJ

Popularny YouTuber Karol "Friz" Wiśniewski i jego Ekipa mają swój czas i starają się go jak najlepiej wykorzystać biznesowo. Zapowiadają kolejne projekty, co przynosi wymierny efekt w postaci pieniędzy. Jeszcze w połowie maja biznes Ekipy wyceniany był na około 144 mln zł. Teraz już mowa o 252 mln zł.

Skąd ta kwota? Ekipa Holding oraz Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBI) podpisały plan połączenia obu firm i na podstawie parametrów transakcji wychodzi na to, że biznes Friza jest wart około ćwierć miliarda złotych.

bESXgYOL

Rosnąca wartość biznesu to efekt nie tylko skutecznego spieniężania działalności na YouTube czy sprzedaży ubrań z logo Ekipatonosi. Friz zapowiedział, że w fazę realizacji wchodzą zupełnie nowe projekty.

Zobacz także: Opóźnienia na budowach. Inflacja uderza w wykonawców. Nastąpi fala bankructw?

- Cały czas mamy szerokie plany. Dowodem tego są kolejne współprace polegające na brandowaniu naszym logo popularnych produktów, ale również cały czas uruchamiamy nowe projekty. W fazę realizacji wchodzą nasze przedsięwzięcia spod znaku produkcji filmowej czy gamingu. Uruchomiliśmy również nowy projekt, będący jeszcze częściowo tajemnicą pod nazwą "GENZIE" i nie jest to nasze ostatnie słowo - podkreśla Karol "Friz" Wiśniewski.

bESXgYOR

Ekipa giełdowa

Wkrótce Ekipa Holding stanie się też spółką giełdową. Na razie będzie na zapleczu głównego parkietu - na NewConnect, ale to już i tak ambitny plan. Stanie się to właśnie przez połączenie z firmą BBI, która już na tej giełdzie jest obecna.

BBI przejmie cały majątek spółki Ekipa Holding w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Ekipy akcji BBI nowej emisji, w wyniku czego staną się oni większościowymi akcjonariuszami notowanej na NewConnect spółki, która przyjmie nową nazwę po Ekipie.

bESXgYOS

- Cieszymy się, że przeprowadzona przez biegłych wycena potwierdziła wysoką wartość całej działalności Ekipy. Prowadzone przez nas projekty pokazały, że nasz potencjał medialny i osiągnięta popularność mają dużą zdolność generowania biznesu, a wsparcie naszych fanów przekłada się na konkretne przychody i jest fundamentem rozwoju grupy - komentuje prezes Ekipa Holding Krzysztof Misiałkiewicz.

- Nie będzie to tylko, jak mówią niektórzy, "wizerunek na giełdzie" i jestem przekonany, że rynek nie tylko potwierdzi wycenę dokonaną przez biegłych, ale wyceni pozytywnie również przyszły potencjał wzrostu tych biznesów - wskazuje prezes JR Holding ASI January Ciszewski. To on jest głównym rozgrywającym w BBI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESXgYPm
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(46)
Tupolew
miesiąc temu
Hmm to dosyć ciekawe.
Hacker 666
2 miesiące temu
Rzuciłem gry w 1979 roku!
Agron11785
2 miesiące temu
Ale pan F to przepisów ruchy drogowego to nie zna
bESXgYPn
Makak
2 miesiące temu
Żałuje, że jestem tak ograniczony, że nie umiem wymyślić takiego badziewia, żeby bąbelki, dzieciątka i inne barany to oglądali a reklamodawcy mi płacili miliony. ŻalPL
Gość
2 miesiące temu
EKIPATO
...
Następna strona