Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Ekipa Friza wyceniona na 252 mln zł. Friz mówi o produkcji filmów i gier

46
Podziel się:

Ekipa Friza zrobili kolejny krok w kierunku wejścia na giełdę. Mają już plan połączenia z inną firmą. Warunki transakcji wskazują na to, że biznes Ekipy jest wart blisko ćwierć miliarda złotych. W kilka miesięcy kwota ta wzrosła o 75 proc.

Ekipa Friza wyceniona na 252 mln zł. Friz mówi o produkcji filmów i gier
Karol Friz Wiśniewski za niedługo może być na giełdzie (YouTube)

Popularny YouTuber Karol "Friz" Wiśniewski i jego Ekipa mają swój czas i starają się go jak najlepiej wykorzystać biznesowo. Zapowiadają kolejne projekty, co przynosi wymierny efekt w postaci pieniędzy. Jeszcze w połowie maja biznes Ekipy wyceniany był na około 144 mln zł. Teraz już mowa o 252 mln zł.

Skąd ta kwota? Ekipa Holding oraz Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBI) podpisały plan połączenia obu firm i na podstawie parametrów transakcji wychodzi na to, że biznes Friza jest wart około ćwierć miliarda złotych.

Rosnąca wartość biznesu to efekt nie tylko skutecznego spieniężania działalności na YouTube czy sprzedaży ubrań z logo Ekipatonosi. Friz zapowiedział, że w fazę realizacji wchodzą zupełnie nowe projekty.

Zobacz także: Opóźnienia na budowach. Inflacja uderza w wykonawców. Nastąpi fala bankructw?

- Cały czas mamy szerokie plany. Dowodem tego są kolejne współprace polegające na brandowaniu naszym logo popularnych produktów, ale również cały czas uruchamiamy nowe projekty. W fazę realizacji wchodzą nasze przedsięwzięcia spod znaku produkcji filmowej czy gamingu. Uruchomiliśmy również nowy projekt, będący jeszcze częściowo tajemnicą pod nazwą "GENZIE" i nie jest to nasze ostatnie słowo - podkreśla Karol "Friz" Wiśniewski.

Ekipa giełdowa

Wkrótce Ekipa Holding stanie się też spółką giełdową. Na razie będzie na zapleczu głównego parkietu - na NewConnect, ale to już i tak ambitny plan. Stanie się to właśnie przez połączenie z firmą BBI, która już na tej giełdzie jest obecna.

BBI przejmie cały majątek spółki Ekipa Holding w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Ekipy akcji BBI nowej emisji, w wyniku czego staną się oni większościowymi akcjonariuszami notowanej na NewConnect spółki, która przyjmie nową nazwę po Ekipie.

- Cieszymy się, że przeprowadzona przez biegłych wycena potwierdziła wysoką wartość całej działalności Ekipy. Prowadzone przez nas projekty pokazały, że nasz potencjał medialny i osiągnięta popularność mają dużą zdolność generowania biznesu, a wsparcie naszych fanów przekłada się na konkretne przychody i jest fundamentem rozwoju grupy - komentuje prezes Ekipa Holding Krzysztof Misiałkiewicz.

- Nie będzie to tylko, jak mówią niektórzy, "wizerunek na giełdzie" i jestem przekonany, że rynek nie tylko potwierdzi wycenę dokonaną przez biegłych, ale wyceni pozytywnie również przyszły potencjał wzrostu tych biznesów - wskazuje prezes JR Holding ASI January Ciszewski. To on jest głównym rozgrywającym w BBI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(46)
Tupolew
2 lata temu
Hmm to dosyć ciekawe.
Hacker 666
2 lata temu
Rzuciłem gry w 1979 roku!
Agron11785
2 lata temu
Ale pan F to przepisów ruchy drogowego to nie zna
Makak
2 lata temu
Żałuje, że jestem tak ograniczony, że nie umiem wymyślić takiego badziewia, żeby bąbelki, dzieciątka i inne barany to oglądali a reklamodawcy mi płacili miliony. ŻalPL
Gość
2 lata temu
EKIPATO
...
Następna strona