Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ekopol Górnośląski Holding planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW

0
Podziel się

Ekopol Górnośląski Holding planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) bez nowej emisji akcji, podała spółka. Stosowna uchwała ma być przedmiotem obrad najbliższego walnego zgromadzenia.

Ekopol Górnośląski Holding planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW
bDAEwJnp

"Wejście na NewConnect w 2008 r. otworzyło nam drogę do rynku kapitałowego, a także pozwoliło na realizacje strategicznych celów m.in. rozbudowy bazy klientów korzystających z naszej autorskiej technologii Mikrostacje.pl. Dzisiaj jesteśmy zupełnie w innym miejscu, piastujemy pozycję lidera na polskim rynku systemów do zarządzania paliwem. Co więcej, kwartał do kwartału generujemy dodatnie przepływy pieniężne, mamy zdrową sytuację finansową, brak zadłużenia, a zgromadzone środki pieniężne przeznaczamy na rozpoczęcie działalności w nowych atrakcyjnych marżowo segmentach. Dorośliśmy do tej decyzji i uważamy, że przejście na rynek główny jest dla nas naturalną ścieżką rozwoju" - powiedział prezes Andrzej Piecuch, cytowany w komunikacie.

Warunkiem przejście na GPW jest osiągnięcie kapitalizacji spółki na poziomie ok. 54 mln zł, co w przypadku Ekopolu zostałoby osiągnięte przy cenie 20,7 zł za akcję. Według notowań z zamknięcia 27 listopada - 6,9 zł - kapitalizacja Ekopolu wynosi 17,9 mln zł. Od początku 2020 r. kurs akcji spółki wzrósł o 273% (z 1,85 zł), co przy podobnej dynamice wzrostów pozwoliłoby osiągnąć wymagany próg kapitalizacji już w 2021 r., zaznaczono.

"Zmiana rynku notowań zwiększy transparentność prowadzonego biznesu oraz istotnie przyczyni się do wzrostu płynności akcji, a co za tym idzie dokładniejszej wyceny rynkowej spółki przez inwestorów. Wychodząc w przód, przy okazji zmiany rynku nie zamierzamy przeprowadzać dodatkowej emisji akcji" - dodał prezes.

bDAEwJnr

Ekopol Górnośląski Holding prowadzi działalność w pięciu głównych obszarach: dystrybucja paliw płynnych - oleju napędowego i benzyny, sprzedaż zbiorników na paliwa płynne, badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych, sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych, działalność deweloperska. Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding jest notowany na rynku NewConnect.

bDAEwJnS
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)