Notowania

górnictwo
10.05.2019 15:50

Famur zakłada podpisanie finalnej umowy sprzedaży PBSz na 20 maja

Warszawa, 10.05.2019 (ISBnews) - Spełniony został ostatni warunek zawieszający warunkowej umowy sprzedaży akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), zawartej między Jastrzębską Spółką Węglową oraz spółkami zależnymi Famuru, tj. Primetech (dawniej: Kopex) i PBSZ 1, podał Famur.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W związku ze spełnieniem wszystkich warunków zawieszających, podpisanie przez strony finalnej umowy sprzedaży akcji PBSz zakładane jest na dzień 20 maja 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Famur poinformował, że całość środków pochodzących ze sprzedaży akcji PBSz zostanie przeznaczona na przedterminową spłatę zadłużenia wynikającego z umowy restrukturyzacyjnej Kopex z 1 grudnia 2016 r., a przypisanego do transzy B.

Famur informował wcześniej, że spodziewa się, że transakcja zbycia PBSz zostanie sfinalizowana na przełomie czerwca i lipca 2019 r., co oznaczać będzie też zamknięcie procesu restrukturyzacji Kopeksu.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz