Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Firmy odraczają płatności. Oferta Allegro cieszy się wielką popularnością

3
Podziel się

Firmy, jak tylko mają możliwość odroczenia terminu płatności, to z niego korzystają. Widać to po statystykach Allegro. Średnia wartość zamówień realizowanych w ramach nowej oferty jest ponad 12 razy większa niż standardowe zakupy.

Firmy odraczają płatności. Oferta Allegro cieszy się wielką popularnością
Allegro pozwala płacić firmom z opóźnieniem. (mat. prasowe)
bDJcbgqd

Na początku lutego Allegro uruchomiło platformę, która pozwala firmom robić zakupy i sprzedawać towary z elastycznymi metodami płatności. Już teraz dotyczy to ponad 30 mln ofert.

"Pierwsze prawie 2 tygodnie działania platformy Allegro Biznes pokazują, że zarówno kupujący, jak i sprzedający chętnie korzystają z warunków sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Średnia wartość takich zamówień jest ponad 12 razy większa niż standardowe zakupy biznesowe realizowane do tej pory" - czytamy w komunikacie.

bDJcbgqf

Odroczona płatność dla firm to metoda płatności, dzięki której sprzedający od razu otrzyma zapłatę za fakturę, mimo że kupujący przedsiębiorca odłożył termin płatności - o 21, 45 lub nawet 60 dni.

Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Dla sprzedającego oznacza to zachowanie płynności finansowej, jak i większą sprzedaż wśród klientów, którym zależy na zapłacie w późniejszym terminie.

bDJcbgql

Allegro wskazuje, że to duże wsparcie małych i średnich przedsiębiorców, dla których reguły panujące w handlu tradycyjnym są często trudne do przyjęcia. Szczególnie w dobie pandemii. W tradycyjnym handlu terminy płatności to zazwyczaj maksymalnie 30 dni, a dłuższe wymagają negocjacji z dostawcami i spełnienia narzucanych przez nich warunków.

Wśród kategorii, w których najczęściej dokonywane są zakupy z odroczoną płatnością na Allegro Biznes, największą popularnością cieszą się elektronika (głównie komputery i telefony), sprzęt/wyposażenie budowlane oraz zabawki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJcbgqG
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
smark84
1 tyg. temu
a kurs akcji na minimach
Grisza
1 tyg. temu
Lol większość firm olewa Allegro biznes - za wysoka prowizja , a do tego mam dać rabat
Nina
7 dni temu
Czasem są ogromne problemy z fakturami, wiem bo sama mam firmę i często klienci po prostu nie płaca faktur. Od kiedy wprowadziłam do firmy system monpay , który pozwala na monitoring należności i egzekwowanie wierzytelności od kontrahentów. To sytuacja zdecydowanie się poprawiła. Jest to bardziej mobilizujące dla klienta , efektem jest to, że coraz mniej płatności wpływa po terminie. a to jest bardzo istotna kwestia.
bDJcbgqH