Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Frekwencja w kinach może spaść o połowę. Sieć Helios na razie zamknięta

4
Podziel się

Największe spadki wydatków reklamowych będą dotyczyć reklamy zewnętrznej, prasowej oraz kinowej, powiedzieli przedstawiciele Agory podczas wideokonferencji. Szacują, ze w tym roku frekwencja w kinach w Polsce może spaść o połowę. Należąca do Agory sieć kin Helios na razie pozostanie zamknięta.

Agora: frekwencja w kinach może spaść o połowę. Sieć Helios na razie zamknięta.
Agora: frekwencja w kinach może spaść o połowę. Sieć Helios na razie zamknięta.
bDZTFIOd

Największy negatywny wpływ pandemii na wyniki Agory będzie widoczny w drugim kwartale, ocenia zarząd. Jednym z czynników który zdecyduje o przychodach będzie kondycja reklamy w Polsce.

Agora szacuje, że z związku ze skutkami pandemii dla polskiej gospodarki, w tym roku reklamodawcy ograniczą wydatki na reklamę o 20-25 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Agora spodziewa się, że spadki wydatków reklamowych będą największe w przypadku reklamy zewnętrznej, prasowej oraz kinowej, a najmniejsze w internecie.

Grupa Agora kojarzona jest głównie z wydawaniem "Gazety Wyborczej", ale jej działalność jest znacznie szersza. Obejmuje oprócz prasy i radia także m.in. kina, a także produkcję i dystrybucję filmową.

bDZTFIOf

Należąca do Agory sieć kin Helios nie podjęła jeszcze decyzji o terminie ponownego otwarcia obiektów. Na pewno nie będzie to 6 czerwca, od kiedy kina w Polsce mogą działać w nowym reżimie sanitarnym. Prezes Heliosa i członek zarządu Agory, Tomasz Jagiełło poinformował, że nie są jeszcze znane wymogi sanitarne, które kina będą musiały spełniać. Ponadto dystrybutorzy filmów przesunęli premiery. Pierwsze duże produkcje, które - zdaniem prezesa - mogą przyciągnąć widzów do kin, będą miały miejsce w dopiero lipcu.

W związku z obostrzeniami, brakiem nowych premier filmowych, a także na podstawie doświadczeń z innych krajów, frekwencja w kinach w 2020 roku może być niższa o połowę w porównaniu z ubiegłym rokiem, szacują przedstawiciele Agory.

bDZTFIOl

- Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki szacujemy, że w związku z pandemią w całym 2020 roku przychody na poziomie grupy istotnie spadną i zanotujemy stratę operacyjną. Biznesami, które najmocniej negatywnie to odczują, są oczywiście kino, reklama zewnętrzna, a także radio. Najmniejszych negatywnych skutków spodziewamy się w internecie - poinformował prezes Bartosz Hojka.

W piątekAgora podała wyniki finansowe. W pierwszych trzech miesiącach tego roku Agora nie wypracowała zysków. Co więcej, pokazała straty większe niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Jest na minusie 47,1 mln zł wobec 3,4 mln zł przed rokiem, a to oznacza pogorszenie wyników o prawie 1300 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDZTFIOm

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZTFIOG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
ajajaj
12 miesięcy temu
może niech Michnik z Urbanem i Wojewuckim kopulują, to Angora na + wyjdzie?
Dziękuję
12 miesięcy temu
bo nie wiedziałem, że Helios to Agora Wybiórcza. Jak już będzie można pójść do kina to z pewnością do tego się nie wybiorę.
żeby było, ja...
12 miesięcy temu
chcę powrotu bezrobocia 20%, stawek godzinowych 6 zł brutto, wieku emerytalnego dla kobiet 67 lat, waloryzacji 3-4 zł i wmawiania Polakom, że na nic pinindzy nima i nibyndzie i dlatego na Trzaskowskiego v na Kamysza v na Biedronia, zagłosuję
bDZTFIOH
ajwaj
12 miesięcy temu
ajajaj