Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank udostępnił fintechom środowisko testowe API

0
Podziel się:

Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) uruchomił środowisko testowe API - "GetinAPI", w którym zainteresowane współpracą licencjonowane fintechy mogą już testować integrację systemów swoich usług z bankiem. To krok, który przybliża Getin Noble Bank do wdrożenia innowacyjnej koncepcji "otwartej bankowości", zawartej w dyrektywie PSD2, podał bank. 

Getin Noble Bank udostępnił fintechom środowisko testowe API

"Interfejs ma na celu umożliwienie budowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań dostosowanych do potrzeb rynku. GetinAPI daje dostęp do zdefiniowanych w dyrektywie PSD2 nowych rodzajów usług płatniczych świadczonych przez strony trzecie (TPP). Korzystając z interfejsu w bezpieczny sposób i za zgodą klienta, TPP może świadczyć usługę inicjowania płatności (PIS), dostępu do informacji o rachunku (AIS) czy też usługi potwierdzenia dostępności środków na rachunku płatnika (CAF)" - czytamy w komunikacie.

Bank podkreślił, że interfejs został zbudowany w oparciu o standard polskiego sektora płatności tzw. PolishAPI.

"Udostępnienie środowiska testowego GetinAPI ma przygotować nas do wdrożenia dyrektywy PSD2. Będzie to niewątpliwie duża rewolucja, która otworzy przed klientami innowacyjne możliwości korzystania z usług bankowości" - powiedział kierownik wydziału sprzedaży mobilnej i internetowej w GNB Dariusz Królak, cytowany w komunikacie.

Celem dyrektywy PSD2 jest umożliwienie świadczenia wybranych usług płatniczych podmiotom innym niż banki, oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na rynku usług płatności. Getin Noble Bank udostępnił dla zainteresowanych TPP portal dla deweloperów. Za pośrednictwem portalu uprawnione podmioty mogą testować usługi PIS, AIS i CAF.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)