Notowania

finanse
14.08.2019 17:32

Getin Noble Bank zakończył proces pozyskania inwestora finansowego 

Warszawa, 14.08.2019 (ISBnews) - W ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami, nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie Getin Noble Banku, podała instytucja. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ponadto bank informuje, że otrzymał w dniu dzisiejszym oświadczenie głównego akcjonariusza banku - pana dr Leszka Czarneckiego o tym, iż nie zamierza kontynuować rozmów w oparciu o oferty w związku z tym, iż nie udało się ostatecznie ustalić warunków finansowych transakcji" - czytamy w komunikacie.

Mając na uwadze powyższe, zarząd banku podjął decyzję o zakończeniu działań podjętych w grudniu ubiegłego roku, związanych z prowadzonym procesem pozyskania inwestora finansowego, który dokapitalizowałby bank (...), podano także.

Bank poinformował również, że przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości.

"Jednocześnie bank nie wyklucza możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania zewnętrznego kapitału" - podsumowano.

W połowie czerwca br. Getin Noble Bank (GNB) informował, że doradca inwestycyjny reprezentujący bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymał dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

MietekGNB najgorsze ma za sobą. Co prawda nie ma inwestora zewnętrznego, ale już udowodnili, że we własnym zakresie odbudują swoją pozycję.

14-08-2019

veganieWidocznie się nie dogadali co też się zdarza. Prawada jest taka, że inwestor był potrzebny w zeszłym roku. Teraz bank się odbił i już takiej potrzeby … Czytaj całość

14-08-2019

toratoraWbrew niektórym komentarzom, które wieszczą koniec sytuacja jest naprawdę dobra i wciąż się poprawia.

Rozwiń komentarze (10)