Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełda - wyniki spółek. Małe zawodzą, pozytywnie zaskakuje handel

Gospodarka skutecznie broni się przed spowolnieniem, ale wyniki finansowe giełdowych firm nie powalają. Słabo wypada przemysł. Lepiej banki i spółki handlowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Giełda. Sezon publikacji wyników finansowych trwa w najlepsze.

Na warszawskiej giełdzie trwa sezon publikacji wyników finansowych. Spółki mają już coraz mniej czasu na prezentację. Dotychczasowy obraz nie maluje się w zbyt jasnych kolorach. Wiele, szczególnie mniejszych, firm zawiodło. Zupełnie inaczej ma się sprawa z bankami.

- Banki poprawiają wyniki nawet o kilka, kilkanaście procent - wskazuje Maciej Kik, zarządzający funduszami akcji Generali Investments TFI.

Nie zawsze jest to równoznaczne z pokaźnymi zyskami. Jednym z niechlubnych wyjątków jest Idea Bank, który karty odkrył we wtorek. Choć półrocze bank zakończył stratą, była ona dużo mniejsza niż rok temu. Do tego są widoki na powrót do osiągania zysków, co pokazał wynik drugiego kwartału (1 mln zł zysku).

Balcerowicz: Łatwo jest manipulować wskaźnikami. I mamy zieloną wyspę!

- Słabo wyglądają wyniki spółek przemysłowych. Spadają marże i firmy negatywnie zaskakują zyskami. Odbija się to na całym sektorze małych i średnich przedsiębiorstw - zauważa Kik. Ekspert Generali TFI zwraca też uwagę na pozytywne zaskoczenie wynikami spółek handlowych, zarówno pod względem nominalnym, jak i oczekiwań analityków.

- Dobre wyniki publikuje Dino Polska, którego trajektoria wzrostu jest bardzo dobra. Pozytywnie zaskoczyła także grupa Eurocash, która po niezbyt udanym okresie pokazała bardzo dobre statystyki - komentuje.

W tym tygodniu czeka nas jeszcze kilka ciekawszych publikacji. Wyniki przedstawią m.in. Wittchen, ZE PAK, Otmuchów czy Śnieżka. Z kolei w ostatnim pełnym tygodniu września uwaga skoncentruje się na największych spółkach z PGE i Energą na czele.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wyniki, gpw, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2019

To żadna giełda..to bananowa szulernia..

Rozwiń komentarze (1)