Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Golub GetHouse chce rozpocząć budowę akademika w Warszawie pod koniec br.

0
Podziel się:

Golub GetHouse chce w III lub IV kw. br. rozpocząć budowę swojego drugiego akademika - na ok. 650 miejsc w Warszawie, poinformował head of residential spółki Jakub Bartos.

Golub GetHouse chce rozpocząć budowę akademika w Warszawie pod koniec br.
bEssoEut

"Rynek prywatnych akademików będzie rósł, będą go napędzać głównie studenci zagraniczni, ale też polscy. Obecnie koncentrujemy się na planowaniu inwestycji przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Jest w fazie projektowej, obejmuje ok. 650 łóżek w 282 jednostkach. Z końcem tego roku chcemy rozpocząć budowę" - powiedział Bartos podczas wideokonferencji.

Do tej pory Golub zarządza jednym akademikiem pod marką LivinnX, w Krakowie przy ul. Romanowicza. Obiekt został otwarty w 2019 r. i obejmuje 710 miejsc w 290 jednostkach mieszkalnych.

"Naszym studentom udostępniamy znacznie więcej, niż tylko miejsce do nocowania. W LivinnX Kraków znajduje się także 2000 m2 powierzchni udogodnień - w tym specjalnie zaaranżowane sale do nauki, wspólna kuchnia, przestrzeń rozrywki, a także całodobowa siłownia czy taras z jacuzzi na dachu. Od początku realizacji tej inwestycji zależało nam, aby akademik w pełni odpowiadał standardom europejskim w każdym możliwym aspekcie. Bazując na międzynarodowych doświadczeniach, zaimplementowaliśmy w Polsce rozwiązania w 100% sprawdzone - takie, które doskonale zdały egzamin zagranicą. Dziś z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że LivinnX Kraków to inwestycja absolutnie wyjątkowa i projekt, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Jestem jednak przekonany, że z biegiem czasu na polskim rynku przybędzie wiele innych, równie nowoczesnych obiektów, które przełożą się na jeszcze większe zainteresowanie inwestorów w tym sektorze rynku nieruchomości" - dodał Bartos.

bEssoEuv

Z raportu ThinkCo, przygotowanego we współpracy z Golub GetHouse wynika, że rynek prywatnych akademików w Polsce obejmuje obecnie 6 592 łóżek, a do 2023 r. wzrośnie o 6 794 miejsca. Prywatne akademiki w Polsce mają 90-100% obłożenia.

Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna. W Polsce zrealizowała do tej pory budynki biurowe takie jak: Warsaw Financial Center, International Business Center Warsaw Corporate Center czy Prime Corporate Center. Obecnie, wspólnie z Mennicą Polską, realizuje inwestycję Mennica Legacy Tower. Golub GetHouse inwestuje także w rynek mieszkań na wynajem oraz akademiki.

bEssoEuW
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)