Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Graj Legalnie: Obroty bukmacherów wzrosną o 29% r/r do ok. 6,7 mld zł w 2019 r.

3
Podziel się:

Legalnie działający bukmacherzy wygenerują ok. 6,7 mld zł obrotów w 2019 r., wobec ok. 5,2 mld zł rok wcześniej i 3,4 mld zł w 2017 r., szacuje Stowarzyszenie "Graj legalnie". Do budżetu państwa z tytułu podatku od gier bukmacherzy wpłacą za bieżący rok ok. 806 mln zł, a za 2020 - w zależności od scenariusza - od 948 do 1 005 mln zł.

Graj Legalnie: Obroty bukmacherów wzrosną o 29% r/r do ok. 6,7 mld zł w 2019 r.
bEDTSKBh

"Największym bukmacherem w Polsce [w 2019 r.] jest STS, który kontroluje 45,4% licencjonowanej części sektora. Fortuna posiada 31,3% udziałów rynkowych, forBET 6%, Totolotek 5%, inni gracze zaś kontrolują pozostałe 12,3% branży" - czytamy też w komunikacie.

Stowarzyszenie szacuje, że rosnąca aktywność nielicencjonowanych podmiotów sprawia, że szara strefa wzrosła do blisko 60% rynku gamingowego w Polsce.

"Śladem innych państw europejskich w Polsce powinien powstać dedykowany urząd, który odpowiadałby za regulację rynku. Wyspecjalizowana jednostka o sprecyzowanym katalogu zadań - utworzona na wzór Gambling Commission z Wielkiej Brytanii czy Malta Gaming Authority - dawałaby szansę na efektywniejszy nadzór nad sektorem. Skuteczniej przeciwdziałałaby również nawracającej szarej strefie" - postuluje "Graj Legalnie".

bEDTSKBj

W ocenie stowarzyszenia, organy państwowe powinny efektywnie prowadzić oraz aktualizować Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Następnie egzekwować blokowanie witryn przez dostawców telekomunikacyjnych. Niezbędna jest także dalsza inicjatywa ustawodawcza oraz doprecyzowanie istniejących przepisów, dodano.

"Ustawodawca powinien również dokonać weryfikacji obecnej formy opodatkowania zakładów wzajemnych i w konsekwencji zracjonalizować obowiązujące przepisy podatkowe. Obecnie działający w Polsce bukmacherzy płacą 12% podatek od obrotu, który jest najwyższym w Europie. Spełnienie powyższych postulatów pozwoliłoby utrzymać obecną dynamikę ograniczania szarej strefy oraz uzyskać wysokie wpływy podatkowe. Gdyby w pełni egzekwowano obowiązujące w Polsce prawo, to do państwowej kasy w tym roku wpłynęłoby dodatkowo ok. 1,1 mld złotych. Łącznie z daniną od legalnych podmiotów budżet państwa zostałby zasilony kwotą blisko 2 mld zł z tytułu podatku od gier" - czytamy dalej.

bEDTSKBK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Gemro
2 lata temu
No dokładnie każdy zarabia wiec wszystko sie kreci tak jak powinno.
shima
2 lata temu
Bukmacherzy zarabiają i państwo zarabia wcale nie mało. Co do szarej strefy to zawsze była i będzie. Kuriozum w Polsce jest jest to, że karany jest grający a nie organizator nielegalnych zakładów.
weres
2 lata temu
Sam trochę gram ale nie wiedziałem że aż taka kasa wpływa do budżetu państwa, oczywiście z legalnych zakładów bo na nielegalnych bogacą się tylko przestępcy
bEDTSKBL