Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GreenWay Polska przejął Indigo Tech, wchodzi w nowy obszar działalności

1
Podziel się:

Warszawa, 22.03.2019 (ISBnews) - GreenWay Polska podpisał umowę z firmą Indigo Tech na przejęcie jej działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Tym samym weszła w nowy obszar działalności, związany z wynajmem stacji ładowania. Transakcja objęła zawarte umowy z klientami dotyczące wynajmu stacji oraz ich obsługę serwisową, podała spółka.

GreenWay Polska przejął Indigo Tech, wchodzi w nowy obszar działalności

"Spółka Indigo Tech od 2017 roku zajmowała się sprzedażą oraz dzierżawą stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Do tej pory pozyskała łącznie kilkudziesięciu klientów takich jak hotele, centra handlowe, dealerzy samochodów, a także prywatnych odbiorców. Większość tych urządzeń jest publicznie dostępna dla użytkowników samochodów elektrycznych, a część została już włączona do sieci GreenWay" - czytamy w komunikacie.

W ramach transakcji GreenWay Polska nabył składniki majątkowe Indigo Tech w postaci m.in. stacji ładowania oraz praw i obowiązków wynikających z zawartych umów. Firma przejęła także know-how związany z oferowaniem stacji ładowania w modelu wynajmu. Zawarcie umowy związane jest z decyzją GreenWay Polska o rozszerzeniu oferty o sprzedaż i wynajem ładowarek, podano także.

"Jesteśmy liderem w Polsce w zakresie oferowania usług szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Nasza sieć liczy obecnie ponad 100 punktów. Przejęcie działalności Indigo Tech jest krokiem w kierunku rozszerzenia działalności na oferowanie kompleksowych rozwiązań dla naszych klientów. Chcemy zapewniać nie tylko usługi ładowania, ale także zarządzać stacjami należącymi do naszych klientów i oferować im ładowarki, również w formie wynajmu. Co ważne, ma to być połączone z kompleksową obsługą obejmującą montaż, zarządzanie stacjami i ich serwisowanie. Dlatego przejęcie biznesu Indigo Tech wpisuje się w naszą strategię i umacnia naszą pozycję na polskim rynku" - powiedział prezes GreenWay Polska Rafał Czyżewski, cytowany w komunikacie.

Firmy GreenWay Polska i Indigo Tech współpracowały ze sobą w obszarze elektromobilności od 2017 roku. Spółki wspólnie zrealizowały kilka projektów, dostarczając stacje ładowania oraz usługi zarządzania nimi dla różnych klientów.

"Nasze ładowarki będą od tej pory częścią największej i najnowocześniejszej w Polsce sieci ładowania samochodów elektrycznych. To dla nas spory sukces, bo stworzony przez nas model działalności okazał się atrakcyjny dla tak dużego operatora i lidera usług ładowania, jakim jest GreenWay" - dodał wiceprezes i założyciel Indigo Tech Damian Król, również cytowany w komunikacie.

GreenWay Polska zarządza ogólnopolską siecią stacji szybkiego ładowania. Ładowarki spółki znajdują się także na Słowacji. Do 2020 r. spółka chce mieć 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Felio
3 lata temu
Greenway ma potencjał i utrzymuje swoje standardy. Dobrze jest miec pewnosc ze jak sie podjedzie na stacje to przynajmniej człowiek rzeczywiscie podładuje auto a nie zajedzie na próżno. Wszystko zreszta aktualizuja na bieżąco w aplikacji. Bardzo dobrze - idźmy wlasnie w takie standardy