Notowania

chemia
15.05.2019 10:25

Grupa Lotos: Zaangażowanie w Polimery Police nie wykluczałoby bloku olejowego

Ewentualna inwestycja kapitałowa Grupy Lotos w Polimery Police nie oznacza, że koncern będzie musiał ograniczyć inne plany inwestycyjne, na przykład zrezygnować z budowy bloku olejowego w Gdańsku, poinformował ISBnews prezes Lotosu Mateusz A. Bonca.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Potencjalne zaangażowanie Grupy Lotos w projekt Polimery Police Grupy Azoty nie wyklucza inwestycji w budowę bloku olejowego w Gdańsku. Blok olejowy to fizyczna inwestycja na terenie rafinerii, która powinna nam zapewnić wysokomarżowe produkty. Jeśli ekonomika tego projektu się potwierdzi, będziemy chcieli podjąć decyzję o jego realizacji. Natomiast w przypadku Polimerów Police mówimy o zaangażowaniu finansowym, które nie wpłynie na naszą zdolność do prowadzenia innych inwestycji" - powiedział Bonca w rozmowie z ISBnews w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"Chcemy prowadzić Lotos w taki sposób, żeby spółka miała pełny portfel inwestycyjny i była otwarta na rozwój. Przyszłe decyzje potencjalnego przyszłego właściciela będziemy rozpatrywać w momencie, gdy nastąpi konsolidacja" - dodał.

"Polimery Police wydają się dobrą szansą dla Lotosu na budowę kolejnej nogi biznesu" - podsumował.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Piotr Apanowicz

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz