Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Helios otwiera nowe kina. Mimo pandemii

2
Podziel się:

Helios w czwartek otworzył w Żorach nowe kino. Do końca roku planuje jeszcze otwarcie multipleksu w Opolu. Pandemia odbija się na wynikach finansowych, ale póki co firma nie wstrzymuje najbardziej zaawansowanych projektów. Pozostałe muszą poczekać.

Helios otwiera nowe kina. Mimo pandemii
Pandemia to trudny czas dla operatorów kin. (Flickr)

Od soboty cała Polska jest w czerwonej strefie. Zamknięte dla klientów będą np. restauracje. Kina, mimo sporych restrykcji, pozostają otwarte. Co więcej, jedna z największych sieci udostępnia widzom nowe lokalizacje.

Helios w czwartek otworzył swoje kino numer 50. Znajduje się ono w Galerii Wiślanka w Żorach. Przy okazji przedstawiciele spółki podtrzymali plany otwarcia multipleksu w Opolu. Ma do tego dojść jeszcze przed końcem roku.

- Otwarcie 50. kina to nasz ogromny sukces, szczególnie w obecnej sytuacji. Bardzo się cieszymy, że wciąż rośniemy na polskim rynku kinowym - komentuje prezes Tomasz Jagiełło.

Zobacz także: Podatek handlowy wykończy hipermarkety? "Niektóre tego nie udźwigną"

- Pomimo wielu ograniczeń związanych z walką z pandemią kina Helios w całej Polsce sprawnie działają, oferując premierowe seanse i różnorodne projekty specjalne - podkreśla.

Niewstrzymywanie nowych otwarć wpisuje się we wcześniejsze zapowiedzi. Przedstawiciele zarządu Agory, czyli właściciela sieci kin Helios, zapewniali, że nie ma planów zamykania kin ze względu na pandemię.

"Obecnie frekwencja w kinach waha się w okolicach 50 proc. tej z zeszłego roku. Wszystko zależy, oczywiście, od rozwoju sytuacji w Polsce i obostrzeń wprowadzanych w związku z pandemią. Spodziewamy się powrotu frekwencji do poziomu z 2019 roku w 2022 roku" - mówiła niedawno członek zarządu Grupy Agora Anna Kryńska-Godlewska podczas czatu inwestorskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

Według niej, brak filmów amerykańskich z pewnością nie pomoże w odbudowie wyników frekwencyjnych. Przekonywała jednak, że jest dość bogaty repertuar polskich produkcji.

Otwarcie dwóch kin na koniec roku wynikało z faktu dużego zaawansowania obu inwestycji. Kryńska-Godlewska przyznała jednak, że pandemia spowodowała wstrzymanie większości inwestycji związanych z rozwojem sieci kin przez Helios.

"Spółka koncentruje się obecnie na prowadzeniu działalności operacyjnej. Większość inwestycji na tym etapie jest wstrzymana. Dalsze decyzje będą podejmowane po zakończeniu pandemii" - wskazała.

W skutek zamknięcia kin w Polsce od marca do początku czerwca przychody ze sprzedaży biletów do kin sieci Helios zmniejszyły się w w drugim kwartale o 99,7 proc. w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku.

Odbiło się to na wynikach Agory, dla której w ostatnich latach było to jedno z największych źródeł dochodu. W drugim kwartale grupa nie wypracowała nawet złotówki zysku. Zamiast tego mała ponad 41 mln zł straty.

Do Agory, oprócz sieci kin Helios, należy m.in. Next Film (produkcja i dystrybucja filmowa) i AMS (reklama zewnętrzna). Grupa kojarzona jest jednak w dużej mierze z "Gazetą Wyborczą", której jest wydawcą. Do niej należy też szereg czasopism, portali i stacji radiowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
WYRÓŻNIONE
Marcin
4 lata temu
Wygląda to jak zmierzch kina, które zastąpią platformy płatne i VOD. Przypomina to trochę rynek płyt VHS i DVD i zniknięcie wypozyczalni
Henryk
4 lata temu
Miło czytać o otwarciu kolejnych kin Heliosa, mam nadzieję, że nie tylko ta marka się będzie rozwijać, liczę na kolejne ohkina w Polsce
NAJNOWSZE KOMENTARZE (2)
Henryk
4 lata temu
Miło czytać o otwarciu kolejnych kin Heliosa, mam nadzieję, że nie tylko ta marka się będzie rozwijać, liczę na kolejne ohkina w Polsce
Marcin
4 lata temu
Wygląda to jak zmierzch kina, które zastąpią platformy płatne i VOD. Przypomina to trochę rynek płyt VHS i DVD i zniknięcie wypozyczalni