Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
09.07.2015 14:52

Linia lotnicza Enter Air rezygnuje z wejścia na giełdę. Na razie

Największy prywatny przewoźnik lotniczy w Polsce chciał pozyskać od inwestorów ponad 100 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Enterair/CC/Wikimedia)

Enter Air zawiesił ofertę publiczną z powodu niesprzyjających warunków rynkowych - poinformował członek zarządu i dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki.

Jak twierdzi, w przyszłości spółka nie wyklucza powrotu z ofertą publiczną, choć jej brak w tej chwili nie wpłynie na realizację celów Enter Air.

"Spotkania, które odbyliśmy w ramach roadshow pokazały, że inwestorzy dobrze oceniają naszą działalność. Potwierdzają to deklaracje inwestorów złożone w procesie budowy księgi popytu, która w znacznym stopniu została pokryta. Zawirowania na światowych rynkach finansowych spowodowane sytuacją w Grecji znacząco osłabiły sentyment do inwestycji w akcje. Nie chcieliśmy plasować oferty za wszelką cenę, stąd decyzja o jej zawieszeniu" - powiedział Polaniecki, cytowany w informacji spółki.

"Będziemy obserwować sytuację rynkową i nie wykluczamy powrotu z ofertą publiczną. Zawieszenie oferty nie będzie mieć wpływu na realizację celów emisyjnych. W najbliższych miesiącach wpłaty na samoloty są niewielkie i będą finansowane ze środków własnych" - dodał.

Zgodnie z prospektem emisyjnym i aneksem nr. 2, inwestorzy indywidualni mają prawo uchylenia się od skutków prawnych złożonych zapisów na akcje poprzez złożenie pisemnego oświadczenia w tym zakresie w jednym z punktów obsługi klienta firmy inwestycyjnej, w której złożyli zapisy na akcje. "Inwestorzy, którzy uchylą się od skutków prawnych złożonych zapisów otrzymają zwrot środków wpłaconych na akcje" - podano również.

Na początku lipca spółka, ze względu na zawirowania na rynkach finansowych związane z sytuacją w Grecji, przedłużyła proces budowy księgi popytu do 8 lipca.

Oferta publiczna do 7 mln akcji nowej emisji Enter Air rozpoczęła się 22 czerwca. Cena maksymalna została ustalona na 19 zł, ale spółka podała, że wartość oferty wyniesie ok. 110 mln zł. Pozyskane środki miały zostać przeznaczone na odnowienie floty samolotów.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię. Flota Enter Air składa się z 17 samolotów Boeing 737.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz