Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ipopema TFI złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia City Living Polska FIZAN

0
Podziel się:

Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad City Living Polska Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FIZAN) z siedzibą w Warszawie, podał Urząd. 

Ipopema TFI złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia City Living Polska FIZAN
bEKsIhrF

Wniosek wpłynął 10 kwietnia br., sprawa jest w toku.

"Koncentracja ma się dokonać poprzez przejęcie przez Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. kontroli nad funduszem City Living Polska Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, w trybie art. 238a ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 1355, ze zm.), zgodnie z umową o przejęcie zarządzania funduszem inwestycyjnym zamkniętym aktywów niepublicznych, z dnia 8 marca 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

Fundusz jest zarządzany przez Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Przedmiotem działalności funduszu jest lokowanie środków pieniężnych zebranych w drodze niepublicznego proponowania nabycia certyfikatów inwestycyjnych w określone w ustawie i statucie funduszu papiery wartościowe, instrumenty rynku pieniężnego i inne prawa majątkowe.

bEKsIhrH

Przedmiotem działalności Ipopema TFI jest tworzenie funduszy inwestycyjnych i zarządzanie tymi funduszami. Ipopema TFI należy do grupy kapitałowej Ipopema Securities S.A., której głównym przedmiotem działalności jest działalność maklerska związana z rynkiem papierów wartościowych i towarów giełdowych.

bEKsIhsi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)