Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jarosińska-Jedynak zapowiada zwiększenie funduszu pożyczkowego o 200-300 mln zł

0
Podziel się

Zwiększenie budżetu antykryzysowego funduszu pożyczkowego dla przedsiębiorców o dodatkowe 200-300 mln zł zapowiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Budżet funduszu, finansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) wynosi obecnie 550 mln zł.

Jarosińska-Jedynak zapowiada zwiększenie funduszu pożyczkowego o 200-300 mln zł
bEpSViHV

Dotychczas złożono ponad 1,1 tys. wniosków o wsparcie na łączną kwotę blisko 970 mln zł.

"Większość z tych pieniędzy to są oszczędności, które czynimy na projektach. Ponieważ też weryfikujemy te projekty. Niektóre możemy przesunąć w czasie, wykorzystać środki [...]. Myślę, że jakieś 200-300 mln środków będziemy w stanie znaleźć. Na pewno nie jest to tak dokładnie wyliczone, więc tych środków cały czas szukamy" - powiedziała Jarosińska-Jedynak podczas wideokonferencji.

Zaznaczyła, że obecnie instytucje, które zostały wybrane przez Bank Gospodarstwa Krajowego dokonują oceny wniosków, nie można zatem określić, ile z nich jest poprawnych.

bEpSViHX

Pożyczki płynnościowe z programu Inteligentny Rozwój są częścią Funduszowego Pakietu Antywirusowego wspierającego tzw. tarczę antykryzysową dla firm. Pożyczki są udzielane z dotacją, która spłaca całość oprocentowania - firma spłaca tylko otrzymany kapitał, brak jest opłat i prowizji za ich udzielenie oraz obsługę, a spłata może być rozłożona nawet na 6 lat. O takie wsparcie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

W chwili obecnej nabór wniosków jest wstrzymany.

bEpSViIy
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)