Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW ma umowę z konsorcjum instytucji finansowych na 760 mln zł finansowania

0
Podziel się:

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zawarła umowę siedmioletniego finansowania z konsorcjum w składzie: Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Polska Kasa Opieki, PKO Bank Polski oraz ICBC (Europe) Oddział w Polsce, podała spółka. Łączna wartość finansowania to 760 mln zł.

JSW ma umowę z konsorcjum instytucji finansowych na 760 mln zł finansowania
bEKsgPxh

"Finansowanie zostało udzielone w formie kredytu odnawialnego w kwocie 360 mln zł, pożyczki terminowej w kwocie 100 mln zł oraz kredytów terminowych w kwocie stanowiącej równowartość w USD kwoty 300 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Finansowanie planowane jest na maksymalny okres 7 lat, przy czym finansowanie w formie kredytu odnawialnego określono na okres 5 lat z możliwością jego przedłużenia maksymalnie o 2 lata, podano także.

Poręczycielem finansowania jest spółka zależna JSW Koks.

bEKsgPxj

"Beneficjent udzielonego kredytu planuje przeznaczyć pozyskane środki m.in. na: finansowanie inwestycji grupy kapitałowej JSW, finansowanie innych celów ogólnokorporacyjnych GK JSW oraz sfinansowanie nabycia przez spółkę 95,01% akcji spółki Przedsiębiorstwo Budowy Szybów" - czytamy dalej.

Na początku kwietnia akcjonariusze JSW wyrazili zgodę na przejęcie przez spółkę 95,01% akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz) oraz na ustanowienie zabezpieczeń w związku z procesem pozyskiwania finansowania dłużnego dla grupy kapitałowej.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

bEKsgPxK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)