Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM: Nitroerg zwiększył produkcję płynu dezynfekcyjnego do 80 tys. l dziennie

11
Podziel się

Nitroerg - spółka zależna KGHM Polska Miedź - zwiększył produkcję płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept do 80 tys. litrów dziennie z początkowego 20 tys. litrów, podała grupa. Łącznie do dziś spółka wyprodukowała ponad 1,1 mln litrów środka dezynfekującego.

KGHM: Nitroerg zwiększył produkcję płynu dezynfekcyjnego do 80 tys. l dziennie
bErXnwFx

"Do tej pory firma przekazała w formie darowizn płyn biobójczy do ponad 1 100 szpitali, placówek medycznych i opieki społecznej oraz służb kryzysowych na terenie całego kraju" - czytamy w komunikacie.

Płyn Nitrosept pomaga w szybkiej i skutecznej dezynfekcji skóry dłoni. Zawarta w nim substancja czynna, posiadając silne działanie wirusobójcze i bakteriobójcze, przyczynia się do ochrony przed wirusami, bakteriami i grzybami. Dodatek gliceryny, który ma właściwości nawilżające sprawia, że nawet częste stosowanie płynu nie powoduje nadmiernego wysuszenia skóry, podano także.

KGHM Polska Miedź i jej spółki zależne uruchomiły działania zwiększające bezpieczeństwo pracowników i wspierające służbę zdrowia oraz mieszkańców kraju. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafia produkowany przez Nitroerg płyn biobójczy i maseczki szyte w KGHM Zanam, a Fundacja KGHM finansuje zakupy sprzętu medycznego, przypomniano.

bErXnwFz

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bErXnwGa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Uruk
rok temu
jak już to wszystko się skończy wszelkie zbiórki powinny iść właśnie na fundacje typu KGHM, a nie celebrytów...
Erudyta
rok temu
A mówiłem i powtarzałem, że polski kapitał jest określany przez siłę państwowych spółek to jacyś pseudo ekonomiści i wolnorynkowcy się kłócili... teraz pewnie ci sami ludzie siedzą pozamykani w domach w izolacji w strachu przed koronawirusem
rajmund
rok temu
najsmutniejsze jest to , ze tyle musielismy czekac... i przez ten caly czas zaden bogacz nie zdecydowal sie pomoc. w biedzie i na wojnie tylko to co panstwowe ma jakakolwiek wartosc... tyle
bErXnwGb
Ja
rok temu
Faktem jest że najbardziej prospołeczny wymiar mają właśnie spółki państwowe, bo prywatnej firmie zależeć będzie tylko na zmaksymalizowaniu zysków, nie służą one dobry państwowemu. Niestety.
nw
rok temu
dlatego należy wspierac państwówki a nie im utrudniać działalność w imię nowego rynku