Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM: Nitroerg zwiększył produkcję płynu dezynfekcyjnego do 80 tys. l dziennie

11
Podziel się:

Nitroerg - spółka zależna KGHM Polska Miedź - zwiększył produkcję płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept do 80 tys. litrów dziennie z początkowego 20 tys. litrów, podała grupa. Łącznie do dziś spółka wyprodukowała ponad 1,1 mln litrów środka dezynfekującego.

KGHM: Nitroerg zwiększył produkcję płynu dezynfekcyjnego do 80 tys. l dziennie

"Do tej pory firma przekazała w formie darowizn płyn biobójczy do ponad 1 100 szpitali, placówek medycznych i opieki społecznej oraz służb kryzysowych na terenie całego kraju" - czytamy w komunikacie.

Płyn Nitrosept pomaga w szybkiej i skutecznej dezynfekcji skóry dłoni. Zawarta w nim substancja czynna, posiadając silne działanie wirusobójcze i bakteriobójcze, przyczynia się do ochrony przed wirusami, bakteriami i grzybami. Dodatek gliceryny, który ma właściwości nawilżające sprawia, że nawet częste stosowanie płynu nie powoduje nadmiernego wysuszenia skóry, podano także.

KGHM Polska Miedź i jej spółki zależne uruchomiły działania zwiększające bezpieczeństwo pracowników i wspierające służbę zdrowia oraz mieszkańców kraju. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafia produkowany przez Nitroerg płyn biobójczy i maseczki szyte w KGHM Zanam, a Fundacja KGHM finansuje zakupy sprzętu medycznego, przypomniano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Uruk
3 lata temu
jak już to wszystko się skończy wszelkie zbiórki powinny iść właśnie na fundacje typu KGHM, a nie celebrytów...
Erudyta
3 lata temu
A mówiłem i powtarzałem, że polski kapitał jest określany przez siłę państwowych spółek to jacyś pseudo ekonomiści i wolnorynkowcy się kłócili... teraz pewnie ci sami ludzie siedzą pozamykani w domach w izolacji w strachu przed koronawirusem
rajmund
3 lata temu
najsmutniejsze jest to , ze tyle musielismy czekac... i przez ten caly czas zaden bogacz nie zdecydowal sie pomoc. w biedzie i na wojnie tylko to co panstwowe ma jakakolwiek wartosc... tyle
Ja
3 lata temu
Faktem jest że najbardziej prospołeczny wymiar mają właśnie spółki państwowe, bo prywatnej firmie zależeć będzie tylko na zmaksymalizowaniu zysków, nie służą one dobry państwowemu. Niestety.
nw
3 lata temu
dlatego należy wspierac państwówki a nie im utrudniać działalność w imię nowego rynku