Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KGHM Polska Miedź ma umowę z BGK na uruchomienie kredytu w wys. do 450 mln USD

0
Podziel się:

KGHM Polska Miedź podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na uruchomienie kredytu do kwoty 450 mln USD, podała spółka. Kredyt przeznaczony jest na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych.

KGHM Polska Miedź ma umowę z BGK na uruchomienie kredytu w wys. do 450 mln USD

Umowa niezabezpieczonego kredytu udzielonego przez BGK została podpisana na 7 lat, w formie odnawialnej linii kredytowej w kwocie 450 mln USD na 5 lat. Po 5 latach odnawialna linia kredytowa zostanie przekształcona w kredyt nieodnawialny, który zostanie spłacony w czterech równych półrocznych ratach, podano.

"Podpisanie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego to duży prestiż, ponieważ to wyjątkowa instytucja. Umowa utrwala współpracę pomiędzy naszymi instytucjami i pozwala realizować ambitne założenia strategiczne spółki" - powiedział prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Kredyt będzie wykorzystany na ogólne cele korporacyjne, co oznacza, że może być przeznaczony na działalność bieżącą i inwestycje, wskazano także.

"Głównymi celami realizowanej strategii finansowej KGHM jest dywersyfikacja źródeł i wydłużanie terminów finansowania. Podpisana umowa wpisuje się w te działania, a warunki w niej uzyskane ze spokojem pozwolą na realizację dalszych kroków zmierzających do optymalizacji struktury finansowania" - dodała wiceprezes ds. finansowych Katarzyna Kreczmańska-Gigol.

KGHM sukcesywnie poprawia wyniki produkcyjne i sprzedażowe. Produkcja miedzi płatnej w styczniu 2019 roku wyniosła 58,7 tys. ton, o 21% więcej niż w analogicznym okresie w 2018 roku, a wyniki sprzedaży miedzi KGHM poprawił o 12%, podsumowano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju - jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)