Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.07.2020 07:56

KNF nie zgadza się na plan naprawy Idea Banku. Nowy ma powstać w 3 miesiące

Idea Bank Leszka Czarneckiego poinformował o odrzuceniu przez Komisję Nadzoru Finansowego planu naprawczego. Instytucja finansowa nie ma dużo czasu na poprawki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Idea Bank musi skupić się na zwiększeniu bazy kapitałowej.

Idea Bank w komunikacie poinformował, że KNF oceniła, iż obecnie współczynniki kapitałowe emitenta (Idea Banku) kształtują się istotnie poniżej minimalnych poziomów regulacyjnych, a zaprezentowane przez emitenta w planie naprawy założenia i sposoby w zakresie osiągnięcia wymaganego poziomu współczynników kapitałowych nie zostały w wystarczający sposób uprawdopodobnione.

Jednocześnie Komisja przedstawiła nowe wytyczne dla banku dotyczące nowego planu.

Powinien on uprawdopodobnić powodzenie działań istotnych dla zwiększenia bazy kapitałowej, zapewniających niezwłoczne odbudowanie współczynników kapitałowych.

Zobacz też: Oszustwo na bon turystyczny. Ekspert przestrzega

KNF zauważa również, że nowy plan naprawy, zarówno na poziomie podejmowanych działań restrukturyzacyjnych, zakładanych scenariuszy kryzysowych, jak i prognozowanych wyników finansowych, powinien uwzględniać wpływ pandemii.

"W związku z decyzją KNF priorytetem emitenta jest przekazanie w najkrótszym możliwym terminie, nie dłuższym niż 3 miesiące, nowego planu naprawy" - podał Idea Bank w komunikacie.

To ewidentnie nie jest dobry czas dla tego banku. Przed kilkoma dniami UOKiK nałożył nań ponad 17 mln zł kary. Jednak Instytucja finansowa poinformowała w komunikacie, że będzie się od sprawy odwoływać.

Urząd miał zastrzeżenia do oferowanych przez Idea Bank ubezpieczeń na życie, a konkretnie do nierzetelnego informowania o ryzyku "wynikającym z inwestowania środków pieniężnych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w niestandaryzowane fundusze inwestycyjne zamknięte, związanym z możliwością utraty całości lub części wpłacanych środków, opóźnieniami w realizacji wykupu, a także nieuzyskaniem zysku".

"Zarząd nie podziela argumentacji Prezesa UOKIK, w związku z czym zamierza skorzystać z prawa odwołania do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie banku.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, idea bank, banki, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2020

PrawdaNo jak jest gotowy projekt przejęcia banku wg.planu Zdzicha za złotówkę to trzeba go doprowadzić do upadłości a nie zawracać sobie głowy jakąś tam … Czytaj całość

17-07-2020

RymcioNie ma łapówki, nie ma zgody.

17-07-2020

AutmexDla KNF najlepszy plan dla tego banku to zbycie go za 1 złotówkę:))) A tak poważnie to faktycznie KNF wywiera presję na zbycie banku przez … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)