Notowania

dziś w money
07.09.2009 17:22

Deficyt inwestorom niestraszny

Nowy tydzień rozpoczął się na warszawskiej giełdzie silną zwyżką. Inwestorów nie przestraszyły informacje o planowanym, wyższym od wcześniej oczekiwanego, poziomie deficytu budżetowego, jakie pojawiły się w weekend.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dużo wyższą wagę miały dla rynku ostatnie, pozytywne sesje na rynkach amerykańskich i azjatyckich, bowiem WIG20 rozpoczął handel na poziomie, 2165 czyli +2,3%. Wysoki poziom startu notowań nie zniechęcił inwestorów do kupowania papierów, dzięki czemu w dalszej części sesji indeks utrzymywał się w okolicach wartości z otwarcia, a kulminację pozytywnych nastrojów obserwowaliśmy w końcówce, kiedy to rynek dynamicznie wzrósł o około 30 punktów na dzienne maksimum.

Finisz notowań wypadł na poziomie 2197, co oznacza wzrost o 3,8%. Indeksy średnich i małych spółek dzisiejszą sesję zakończyły również wzrostem, ale jego skala była już nieco skromniejsza: mWIG40 +2,4% i sWIG80 +1,8%. Obroty raczej nie potwierdzają dzisiejszych wzrostów, bowiem kwota 1,1 mld zł to zdecydowanie za mało jak na taki ruch indeksów, ale niższa aktywność rynku w dniach, gdy największe światowe rynki nie pracują (Święto Pracy w USA) jest raczej częstym zjawiskiem na naszej giełdzie.

Okazały wzrost indeksów w dniu dzisiejszym zawdzięczamy, w znacznej mierze, akcjom banków: PEKAO +5,6%, BZWBK +5,8% i BRE +3,9%. Swoją cegiełkę, dołożyły również spółki surowcowe, zwłaszcza KGHM +3,6% i PKN ORLEN +4,2%, oraz wymierny wpływ miała drożejąca o 3% TPSA. Cały czas słabiej od rynku zachowują się walory PKOBP +1,1%, być może ze względu na ubiegło tygodniowe informacje o złożeniu prospektu emisyjnego do KNF, które przypomniały inwestorom o
zbliżającej się emisji akcji, która wcześniej nie była zbyt dobrze przez rynek postrzegana. Z dużych spółek okazałe wzrosty odnotowały dziś również CERSANIT +7%, GTC +7% i TVN +6,1%. Na szerokim rynku wzrostem wyróżniły się dzisiaj papiery V NFI VICTORIA +20,6%, ANTI +14,3% czy POLICE +11,4%.

Dzisiejsza sesja ma pozytywną wymowę, wzmocnioną zamknięciem na dziennym maksimum i sugeruje kontynuację wzrostów podczas kolejnych notowań. Prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza zwiększy się w przypadku przekroczenia przez indeks poziomu 2214. Dodatkowo wyjście powyżej 2236, pozwalałoby przyjąć założenie, iż rynek szykuje się do ataku na poprzednie maksimum.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz