Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Fronc
|

Giełdy czekają na PKB

0
Podziel się

Widoczny wczoraj optymizm na rynkach finansowych spowodował, że główne giełdy na Wall Street zakończyły dzień na plusach. Dow Jones wzrósł o 0,92%, S&P 500 o 1,19%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,84%.

Giełdy czekają na PKB
bDyFJATF

*Widoczny wczoraj optymizm na rynkach finansowych spowodował, że główne giełdy na Wall Street zakończyły dzień na plusach. Dow Jones wzrósł o 0,92%, S&P 500 o 1,19%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,84%. *

Wczorajsze wyniki mogły być jeszcze lepsze gdyby nie spadki pod koniec sesji, spowodowane przez raport Bloomberga, z którego wynika, że GE Capital może potrzebować dodatkowych 14,7 mld USD w sytuacji pogorszenia się sytuacji rynkowej. Wśród spółek, które wczoraj najsilniej zyskały na wartości znalazły się: General Electric, Dupont oraz Alcoa. Akcje GE wzrosły o 6,9%, po tym jak Goldman Sachs podniósł swoją rekomendację dla walorów tej spółki do ,,kupuj" z ,,neutralnej".

Na wczorajszej sesji w Azji również dominowały zwyżki. Giełda w Japonii wzrosła do 10-miesięcznego maksimum, a koreański indeks KOSPI zanotował największą wartość od roku. Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł o 1,89%, napędzany głównie pozytywnymi wynikami kwartalnymi ze spółek. Na wartości zyskały mi.in Sony oraz Sharp dzięki mniejszej od oczekiwań stracie kwartalnej. Giełda w Seulu wzrosła o 1,47%, ciągnięta w górę przez sektor blue chipów m.in. Samsung Electronics oraz Daewoo Securities.
Wczorajsza sesja na Starym Kontynencie również zakończyła się zwyżką większości indeksów, a liderem wzrostów była warszawska giełda.

bDyFJATH

Pozytywnie na rynek wpłynęły wczorajsze publikacje indeksów nastrojów w gospodarce oraz nastrojów konsumentów w Eurolandzie, które wypadły lepiej od oczekiwań. Najmocniej na wartości zyskiwały spółki z sektora finansowego. Dzisiejszą sesję inwestorzy w Europie rozpoczęli na lekkim minusie, szybko jednak większość indeksów zaczęła rosnąć. Z zaplanowanych na dziś publikacji danych warto wspomnieć o wyczekiwanym przez inwestorów wskaźniku wielkości PKB w USA za drugi kwartał. Odczyt lepszy od oczekiwań dałaby istotny sygnał do kontynuacji ostatnich wzrostów.

bDyFJAUi
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)