Notowania

dziś w money
30.06.2009 16:46

GPW: A miało być tak pięknie

Niestety tylko do godziny 15. na GPW przewagę mieli kupujący. Później już był tylko zjazd w dół.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po dobrej wczorajszej sesji w Stanach Zjednoczonych początek notowań na GPW w Warszawie była całkiem udany. Przez większą część dnia przewagę miały byki. Niedźwiedzie długo czekały na swoją kolej, ale ostatecznie to ona w dniu dzisiejszym zwyciężyły.

Bohaterem dzisiejszych notowań bez wątpienia był PKO BP. Walne przegłosowało niższą dywidendę co pozytywnie odbiło się na notowaniach walorów. Pod koniec dnia doszło jednak do realizacji zysków co do prowadziło przy obrotach sięgających 256 mln zł do spadku akcji PKO BO o ponad 3 proc. Walne zdecydowało m.in. o nowej emisji akcji, której wartość może sięgnąć 5 mld zł.

Po godzinie 15, okazało się, że indeksy w USA zmierzają w dół. Dobre nastroje pękły jak balonik i na arenę wkroczyły niedźwiedzie. Skutecznie rozprawiły się z bykami i indeks WIG20 bardzo szybko znalazł się pod kreską, Lepiej za to poradziły sobie małe i średnie spółki.

Ostatecznie indeks WIG20 zakończył sesję na poziomie 1862 pkt. co oznacza spadek o 0,83 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,2 mld zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz