Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

GPW: Chwila oddechu

0
Podziel się:

Po wczorajszym silnym wzroście inwestorzy postanowili nieco odpocząć. Indeks WIG20 spadł tylko o 0,1 proc.

GPW: Chwila oddechu

Jedynie na początku sesji byki potwierdziły swoją siłę. Później było już jednak gorzej. Indeks WIG20 przez niemal całą sesję tracił około 0,5 proc. Dopiero pod koniec notowań gracze postanowili odrobić stratę. Ostatecznie udało im się zamknąć WIG20 na poziomie 2426 pkt.

Spółki KGHM i TPSA zakończyły sesję na plusach. Jednocześnie zanotowały one największe obroty. Jednak spadające kursy PKO BP i Pekao nie pozwoliły indeksowi na skuteczne wybicie się w górę.

Ze wszystkich indeksów, to właśnie sWIG80 był jedyny, któremu udało się zakończyć sesję zyskując 0,4 proc. Obroty na całym rynku wyniosły blisko 1,4 mld zł.

W całej Europie dominowały dzisiaj spadki. Rynki w USA otworzyły się niżej od wczorajszego zamknięcia. Nic więc dziwnego, że tym razem główne indeksy postanowiły pozostać poniżej kreski, ale blisko wczorajszych poziomów z zamknięcia.

Indeks WIG20 nadal pozostaje pod kreską. Nie jest wykluczone, że uda się inwestorom wynieść go wyżej. *Godzina 13:07, Marek Knitter *Początek zgodnie z oczekiwaniami przyniósł wzrost głównych indeksów. Szybko jednak na fali słabych nastrojów spadł poniżej kreski. Jak na razie byki nie mają większych sił, aby indeks wynieść wyżej. Pozostajemy więc cały czas w trendzie bocznym

W tej chwili tylko dwa rynki w Europie notują zwyżki głównych indeksów. Nie są to jednak główne parkiety. Zarówno Londyn jak i Frankfurt pozostają pod kreską.

Inwestorom na warszawskim parkiecie brakuje zdecydowania. Po wczorajszym, ponad 3-procentowym wzroście indeksu WIG20, dzisiejsza sesja rozpoczęła się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia.

Paweł Zawadzki, 09:30

Aktualnie WIG20 traci ok 0,6 proc.

Najlepiej wśród największych spółek radzi sobie Bank Zachodni WBK, którego papiery zyskują ponad 1 procent. Najbardziej traci Cersanit (ponad 3 proc.), który dziś opublikował słabe wyniki finansowe. W trzecim kwartale 2009 roku stracił on prawie 7 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2008 roku zarobił około 50 mln zł.

GPW: WIG20 dalej w górę?

Marek Knitter, 06:25

Początek tygodnia na GPW przyniósł wzrost głównych indeksów na krajowym rynku. Byki będą kontynuować uderzenie?

Wczorajsze wzrosty to w głównym stopniu zasługa największych banków notowanych na GPW. Akcjonariusze BZWBK mogą się pochwalić dziennym prawie 6-procentowym zyskiem. Także akcje Pekao SA, Getinu oraz BRE Banku wzrosły o ponad 4 procent.

Nastroje na GPW jeszcze bardziej się poprawiły po otwarciu giełd amerykańskich, które wystartowały na dość wyraźnych plusach. Inwestorzy za oceanem ruszyli z impetem do zakupów akcji po tym, jak się okazało, że w październiku sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 1,4 procent w porównaniu do września, choć analitycy spodziewali się przyrostu o 1 procent.

Ostatecznie indeks S&P500 zakończył sesję na poziomie 1109 pkt. pokonując psychologiczny poziom 1100 punktów. Dla osób inwestujący na krótki termin jest to idealny moment, aby zainwestować. Z drugiej strony gracze, którzy już są na odpowiednich pozycjach mogą się zastanawiać nad realizacją zysków. Jaki jest mój typ?
Jako redakcyjny niedźwiedź uważam, że krótkoterminowo nie mam szans. Musi odbić w górę. Mój czas, to druga połowa 2010 roku.

dziś w money
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)