Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Cymcyk
|

GPW: Dobry początek, słabszy koniec

0
Podziel się:

Piątkowa sesja rozpoczęła się od małych wzrostów. Jak na dzień po spadkach w Stanach było to i tak niezłym wynikiem, ale niestety wynikało głównie z małego obrotu.

GPW: Dobry początek, słabszy koniec

Dzięki niemu WIG20 zdołał nawet kontynuować wzrosty aż do 1,5 proc. czym dawał nadzieję, że ostatnie dwa dni spadków były tylko wypadkiem przy pracy. Przy małym obrocie na największych spółkach wyjście powyżej wczorajszych maksimów nie trwało długo. Rynek od razu zaczął wykazywać oznaki słabości i zaraz po tym indeks był już na minusach. Spadki głównego indeksu były jednak na tyle niewielkie, że przez resztę dnia utrzymywał się w rejonie czwartkowego zamknięcia, a zakończył wzrostem.

Co ciekawe w pierwszej połowie sesji mieliśmy dość nietypową sytuację. mWIG40 notował znacznie wyższe obroty niż WIG20, czego przyczyną było parę gigantycznych transakcji na spółce KERNEL.

W trakcie sesji jedyne dane makro dotyczyły krajowej inflacji i to nie uwzględniającej żywności i energii. Jej wartość była odrobinę wyższa od oczekiwań i wyniosła 2,9 proc. w skali roku, co oczywiście nie miało żadnego wpływu na rynki.

Podsumowując cały tydzień WIG20 kończy go zaledwie 4 proc. spadkiem od szczytu ustanowionego w środę. To odejście jest o tyle niebezpiecznie, że wzrosło prawdopodobieństwo wyrysowania formacji podwójnego szczytu, które oznaczałoby, że czeka nas większa przecena. Jednocześnie jednak spadek jest jeszcze na tyle niewielki, że zagrożenie dopiero rysuje się na horyzoncie, ale jest jeszcze daleko. Wypełnienie tej formacji, będzie potwierdzone, gdy WIG20 zejdzie poniżej 2200 pkt. Wtedy sytuacja kupujących będzie nie do pozazdroszczenia, bo rynek otworzy sobie drogę aż do 2000 pkt.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)