Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW: Inicjatywa wciąż po stronie podaży

0
Podziel się:

Na rynkach wciąż utrzymuje się nerwowa atmosfera. WIG20 stracił wczoraj na wartości kolejny raz w tym tygodniu i po spadku o 1,56% notuje obecnie wartość 2414,46 pkt.

*Na rynkach wciąż utrzymuje się nerwowa atmosfera. WIG20 stracił wczoraj na wartości kolejny raz w tym tygodniu i po spadku o 1,56% notuje obecnie wartość 2414,46 pkt. *

Nie lepiej poradziły sobie wczoraj także parkiety zza Oceanem. S&P500 zniżkował o 0,66%, DJIA o 0,54%, a technologiczny NASDAQ o 0,91%. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż amerykańskim indeksom nie pomogły nawet lepsze od spodziewanych dane makro z gospodarki (ISM, zwiększenie zatrudnienia w sektorze prywatnym). Obawy o losy Grecji wciąż przeważają na szali inwestycyjnego sentymentu i wydaje się, że w najbliższych dniach ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie.

Sytuację pogarszają dodatkowo strajki greckiego społeczeństwa, które implikuję tezę o bardzo trudnym lub wręcz niemożliwym skutecznym planom przeprowadzenia reform. Przed sesją swoje wyniki za 1Q'10 podał Lotos i Bank Handlowy. Skonsolidowany zysk netto petrochemicznej grupy wyniósł 25,5 mln PLN i był gorszy od konsensusu rynkowego na poziomie 65,9 mln PLN. Rok wcześniej Lotos zanotował stratę netto w wysokości 650,1 mln PLN. Z kolei zysk netto grupy Banku Handlowego wzrósł do 150,9 mln PLN z 46,2 mln PLN rok wcześniej. Zysk banku okazał się lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 125 mln PLN. Na wyniki sesji będą mieć dziś wpływ dane marko z Eurolandu i z Ameryki.

O 10.30 poznamy odczyt indeksu PMI dla usług w Wielkiej Brytanii (57 pkt.) za kwiecień, a o 12 zmianę zamówień w przemyśle w Niemczech za marzec (1,1% m/m). W kręgu zainteresowania rynków będzie też decyzja EBC o ewentualnej zmianie stóp procentowych (prognoza wynosi 1%, a więc pozostawienie głównej stopy na obecnym poziomie). Później, bo o 14.30, na rynek napłyną informacje ze Stanów Zjednoczonych. Poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (443 tys.) oraz jednostkowy koszt pracy (-1,1% q/q).

Najważniejsze wydaje się być jednak wystąpienie szefa FED, które będzie mieć miejsce o 15.30 naszego czasu. Biorąc pod uwagę spadające poranne wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie parkiety oraz spadającą wartość pary USD/PLN należy spodziewać się dziś ujemnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)