Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
14.05.2010 08:49

GPW rozpocznie od spadków

Warszawska giełda może rozpocząć piątkowe notowania od spadków, powielając tym samym wczorajsze zachowanie Wall Street.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Warszawska giełda może rozpocząć piątkowe notowania od spadków, powielając tym samym wczorajsze zachowanie Wall Street. *

Indeks S&P500 stracił w czwartek 1,21 proc., spadając do poziomu 1157,44 pkt. Technologiczny Nasdaq Composite zakończył natomiast notowania na poziomie 2394,36 pkt., tracąc 1,26 proc. Skala spadków może stanowić ostrzeżenie, że nie jest to zwykła realizacja zysków, przez co dalsze wzrosty nie są pewne.

W piątkowy poranek do kupna akcji na GPW nie będą zachęcać także nienajlepsze nastroje na azjatyckich parkietach oraz oczekiwana korekta na czołowych europejskich giełdach. Humory inwestorom może też popsuć opublikowany dziś rano przez KGHM raport kwartalny. Spółka poinformowała, że w I kwartale 2010 roku wypracował 725,4 mln zł jednostkowego zysku netto. To wprawdzie wynik o 15,5 proc. lepszy niż przed rokiem, ale też o 14,4 proc. gorszy od prognoz. Mniejsze od oczekiwań były też przychody miedziowej spółki. W I kwartale ukształtowały się one na poziomie 3,27 mld zł (2,37 mld zł przed rokiem), podczas gdy oczekiwano 3,3 mld zł.

O ile w pierwszej część sesji na GPW, nastroje będą kształtowane przede wszystkim przez wczorajsze zamknięcie na Wall Street, to w drugiej będą o nich rozstrzygać dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. O godzinie 14:30 inwestorzy poznają kwietniowe wyniki sprzedaży detalicznej. Trzy kwadranse później napłyną dane z tego samego miesiąca o produkcji przemysłowej. Natomiast o godzinie 15:55 będzie opublikowany indeks Uniwersytetu Michigan.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz