Notowania

dziś w money
18.06.2010 08:32

GPW: Rynek nadal optymistyczny

Rynek amerykański utrzymał się wczoraj na bieżących poziomach mimo że napływające dane makroekonomiczne nie nastrajały optymistycznie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Większa niż oczekiwano liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych świadczy o nadal trudnej sytuacji na rynku pracy w USA. Spadek inflacji to ostrzeżenie przed słabnięciem popytu konsumpcyjnego, a wyraźnie niższy od prognoz wskaźnik koniunktury w okręgu Nowego Jorku też nie wróży dobrze dla największej gospodarki świata najlepiej.

Jednak obecnie rynek akcji jest w fazie odreagowania po wcześniejszym spadku więc te złe dane na razie nie miały dużego wpływu na notowania. Indeks S&P500 nadal jest notowany powyżej linii szyi formacji podwójnego dna i to utrzymuje rynek obecnie tak stabilnie na stosunkowo wysokich poziomach.

Pogorszenie sytuacji technicznej

Nasi uczestnicy rynku akcji nie są tak optymistycznie nastawieni do przyszłości jak ich koledzy z za oceanu. Na naszym rynku od dwu dni widać już wzmożoną aktywność strony podażowej która chce wyprzedzić wydarzenia na rynkach rozwiniętych zakładając że tamtejsze wzrosty mają krótkoterminowy charakter w ramach odreagowania. Na indeksie szerokiego rynku Wig wczoraj po raz kolejny została potwierdzona strefa oporu w okolicy 42-41.5 tys. punktów.

Na wykresie w układzie dziennym świecowym powstała druga świeca z wyraźnym czarnym korpusem pogarszając tym samym uwarunkowania techniczne tego indeksu. Na wykresie w układzie minutowym mamy dodatkowo lokalną formację głowy z ramionami. Rynek powoli przymierza się do testowania psychologicznej i technicznej strefy wsparcia w okolicy poziomu 40 tys. punktów. Od testu tego poziomu będą zależały dalsze średnioterminowe losy naszego rynku

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz