Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW: Wzrasta ryzyko realizacji zysków

0
Podziel się

Sprzedającym nie udało się wczoraj przechwycić inicjatywy na warszawskim parkiecie.

bEgZPNPF

Mimo gorszych od oczekiwanych odczytów danych makro w Stanach Zjednoczonych, WIG20 ustanowił kolejne roczne maksimum po zwyżce o 0,43% i obecnie notuje wartość 2472,83 pkt. Także indeksy w USA nie poddały się nienajlepszym informacjom i zakończyły sesję na symbolicznych plusach. S&P500 wzrósł o 0,05%,a DJIA o 0,02%. Z punktu widzenia analizy technicznej blue chipy znajdują się na najlepszej drodze do sforsowania linii 2500 pkt., na której znajduje się obecnie najbliższy opór dla byków.

Dalsze ograniczenie należy wyróżnić na poziomie 2560 pkt., a najbliższe wsparcie dla ewentualnych spadków na wysokości 2455 pkt. Dziś na notowania indeksów wpływ będą mieć dane makro z Ameryki i z Europy. O 11 poznamy odczyty indeksów w Europie za grudzień: nastrojów biznesu (wartość prognozy to -1,4 pkt.), nastrojów w gospodarce (wartość prognozy to 90 pkt.), nastrojów konsumentów (wartość prognozy to -16 pkt.).

O tej godzinnie poznamy także zmianę zamówień w sprzedaży detalicznej w Eurolandzie za listopad (prognoza to 0,1% m/m). O 12 na rynek napłynie wiadomość o zmianie zamówieni w przemyśle, także za listopad, w Niemczech. Wartość prognozy to 1,5% m/m. Godzinę po tym, bo o 13, poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych na styczeń. Prognoza wynosi 0,5%, czyli pozostawienie głównej stopy procentowej na obecnym poziomie. O 14.30, rynek pozna liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych zza Oceanem.

bEgZPNPH

Wydaje się, że będzie to najważniejsza wiadomość, jaka może mieć dziś wpływ na notowania na warszawskim parkiecie. Wartość prognozy to 445 tys. Biorąc pod uwagę spadkowe zakończenie sesji w Japonii (NIKKEI225 -0,46%) oraz spadające poranne wartość kontraktów na amerykańskie i zachodnioeuropejskie giełdy należy spodziewać się dziś ujemnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie.

bEgZPNQi
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
KOMENTARZE
(0)