Notowania

Przejdź na
dziś w money
28.07.2009 10:45

Kolejny rekord na GPW

Dobra nastroje wśród azjatyckich inwestorów i wczorajsze poranne wzrosty na tamtejszych giełdach przełożyły się na optymistyczne otwarcie poniedziałkowych notowań w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Świetnie radziły sobie także indeksy warszawskiej giełdy a indeks WIG 20 ustanowił tegoroczne maksimum. Niestety, rosnąca na rynkach finansowych nerwowość i obawy inwestorów o to czy zdążą zrealizować niemałe już w końcu zyski spowodowały, że dość szybko wzrost z początku notowań został zniesiony. Wśród największych spółek, prym na polskim parkiecie wiodły walory KGHM, które zyskują dzięki rekordowym cenom miedzi - co prawda cena tego surowca nieznacznie zniżkował dzisiaj w trakcie notowań w Azji, jednak przecena wydaje się być krótkoterminowa wobec utrzymującego się cały czas dobrego sentymentu wśród inwestorów. Równie dobrze jak papiery KGHM zachowywały się akcje PKO BP - zachowanie o tyle dziwne, że większość spółek z sektora została wczoraj znacznie przeceniona.

Wczorajsze dane o sprzedaży nowych domów w USA nie miały wielkiego wpływu na początek notowań za oceanem, gdzie główne indeksy rozpoczęły dzień na minusach. W trakcie sesji nastroje uległy jednak poprawie i ostatecznie poniedziałek zakończył się niewielkimi wzrostami na Wall Street. Większe znaczenie dla zachowania inwestorów zarówno w USA jak i w Europie będzie miała dzisiejsza publikacja indeksu zaufania konsumentów oraz dane makro z największej gospodarki publikowane pod koniec tego tygodnia.

Dzisiaj na GPW, po neutralnym otwarciu można spodziewać się próby pokonania wczorajszych maksimów, czy sztuka ta się powiedzie zależeć będzie w dużej mierze od zachowania się głównych indeksów w Europie. Obawy może budzić jednak formacja ,,głowy i ramion" jaka wykształciła się na wykresach krótkoterminowych WIG 20.

* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
Notus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz