Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Banki pociągnęły w dół indeks WIG20

14
Podziel się:

W money.pl czytaj o tym, co we wtorek dzieje się na warszawskiej giełdzie.

Banki pociągnęły w dół indeks WIG20
bFdJmpdx

Wyraźna przecena dotknęła podczas wtorkowego handlu na GPW akcje banków. Przez cały dzień inwestorzy musieli bronić się przed ponownym spadkiem indeksu WIG20 poniżej 2.300 pkt. Ostatecznie się to jednak nie udało.

Wszystkie najważniejsze wskaźniki na warszawskiej giełdzie kończą sesję ze stratami. Wśród największych podmiotów na GPW najsłabiej spisywały się banki - PKO BP oraz mBank - te same, które jeszcze w poniedziałek były motorami wzrostów WIG20.

Chęci do kupowania akcji nie było we wtorek również widać na parkietach Europy Zachodniej. Tam jednak obyło się bez wyraźnych spadków i główne indeksy trzymały się bardzo blisko poziomów ostatniego zamknięcia. Ze względu na Święto Niepodległości giełda w USA dzisiaj nie działa.

bFdJmpdz

Główne indeksy GPW podczas sesji we wtorek

_ _Aktualizacja: 12:10

WIG20 znów przy 2.300 pkt. Przez banki

Łukasz Pałka

Po trzech godzinach handlu na warszawskiej giełdzie indeks WIG20 znów znalazł się tuż przy granicy 2.300 pkt. Zwłaszcza spółki z branży finansowej szybko oddają wypracowane w poniedziałek dla akcjonariuszy zyski.

bFdJmpdF

Od rana wśród największych spółek na GPW najsłabiej spisują się mBank oraz PKO BP, czyli instytucje, których akcje dały wczoraj bardzo przyzwoite zyski inwestorom - tym razem ich kursy idą w dół po około 2 proc. Wyraźne spadki można też zaobserwować w notowaniach Tauronu oraz LPP. Przed to cały wskaźnik WIG20 od wczoraj osłabił się już o około 1 proc.

Na uwagę zasługują dziś informacje płynące ze spółki informatycznej Sygnity. Po otwarciu było widać wyraźną przecenę jej akcji po doniesieniach o żądaniu wykupu obligacji zgłoszonym przez instytucje AXA oraz Pioneer Pekao. Około godziny 12. kurs wrócił w okolice kursu odniesienia.

Główne indeksy GPW podczas sesji we wtorek

_ _Aktualizacja: 08:40

bFdJmpdG

Początek lipca na GPW. Ruszają zapisy na Play

Łukasz Pałka

W bardzo dobrych nastrojach rozpoczęli drugie półrocze inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie. We wtorek ruszają zapisy na akcje operatora sieci Play.

Handel na rynkach powinien być we wtorek nieco spokojniejszy ze względu na to, że nowojorska giełda ma dzisiaj wolne - po skróconej sesji na Wall Street w poniedziałek, dziś Amerykanie świętują Dzień Niepodległości.

bFdJmpdH

Poniedziałek na nowojorskim parkiecie przyniósł wzrosty, głównie spółek z sektora bankowego. Nieźle wyglądała też w poniedziałek sytuacja posiadaczy akcji banków notowanych na warszawskiej giełdzie - najmocniejsze w indeksie WIG20 były akcje BZ WBK, PKO BP i mBanku - ich kursy poszły w górę o około 3 proc.

Wtorek powinien być dość spokojny, jeżeli chodzi o publikacje danych gospodarczych ze świata. Ciekawiej zapowiada się druga połowa tygodnia, gdy do inwestorów napłyną doniesienia m.in. z amerykańskiego rynku pracy, a także protokół po ostatnim posiedzeniu władz monetarnych USA - to istotne z punktu widzenia inwestorów zastanawiających się nad tym, na ile podwyżek stóp procentowych zdecyduje się jeszcze w tym roku Fed.

Inwestorów może zainteresować największy od lat debiut, który szykuje się na GPW. We wtorek rozpoczynają się zapisy wśród inwestorów indywidualnych na akcje, które zaoferował operator sieci Play. Jak podawaliśmy w money.pl, jeżeli oferta przyciągnie inwestorów, jej wartość przekroczy 5,3 mld zł. Maksymalna cena za jedną akcję w zapisach to 44 zł. Oznacza to, że ostateczna cena emisyjna będzie równa lub niższa od tej kwoty.

Coraz więcej posiadaczy akcji spółek notowanych na GPW dostaje właśnie swoje udziały w ubiegłorocznych zyskach. We wtorek środki z dywidendy wpłyną na konta akcjonariuszy spółki Dom Development - to o tyle istotne, że w tym roku deweloper płaci najwyższą dywidendę w swojej historii - 5,05 zł na każdą akcję.

bFdJmpea
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
xyz
5 lata temu
4 lipca w USA obchodzony jest Święto Niepodległości, a także Święto Hot -Doga. Zwycięzca Międzynarodowego konkursu w jedzeniu hot-dogów skonsumował 72 sztuki ! Serdecznie współczuję ! Ciekawe co mu rozerwie ?
12
5 lata temu
Wielka mi afera Panie Ziobro. Wasze skoki - to jest afera. A sprawa Dubienieckiego? Proszę doliczyć do afery z Pomorza.
mes
5 lata temu
Frędzel synonim ma dzisiaj swoje 5 minut więc niech się chłopak napawa tą chwilą skoro mu prognozy z zeszłego roku nie wypaliły. Przynajmniej tyle dostanie a jak znowu będzie zieleń to wejdzie do nory i będzie udawał że mu tu szef TFI warować nie każe. Co za jeleń :-)
bFdJmpeb
synonim
5 lata temu
Nawet FED już mówi, że w USA na akcjach jest bańka i "rynek akcji jedzie na oparach" (cytat dosłowny). Zawsze jak FED tak mówił to w ciągu roku była bessa lub krach. Chłopaki w FED już uznali, że koniec balu ale oczywiście niektórzy dalej myślą, że to dopiero początek balu. Jak pisał Hłasko - "głupcy wierzą w poranek"
tim
5 lata temu
Nie koniecznie oszukał. Po prostu obiecał coś, co nie leży w jego kompetencjach. Można, z dużym prawdopodobieństwem, założyć że po prostu tego nie wiedział. Ale jest znacznie prostszy sposób rozwiązania problemu. Bez oglądania się na łaskę Amerykanów (i bez robienia im laski). Od szeregu lat wiadomo że wpływ na niekorzystną dla nas statystykę mają województwa "ściany wschodniej". A to przecież ostoja PiS i katolicyzmu. Wystarczy aby Prezes wraz z Ojcem Dyrektorem, zaapelowali do ludu pisowsko - bożego, aby nie próbował oszukiwać służb konsularnych zaprzyjaźnionego mocarstwa i problem załatwiony!