Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Największe wzrosty w tym miesiącu

0
Podziel się:

Inwestorzy podczas dzisiejszej sesji tylko na jej początku mogli mieć obawy o stan ich aktywów. Indeksy rozpoczęły notowania na minusach, ale w przeciągu godziny już znalazły się nad kreską.

Największe wzrosty w tym miesiącu

Inwestorzy podczas dzisiejszej sesji tylko na jej początku mogli mieć obawy o stan ich aktywów. Indeksy rozpoczęły notowania na minusach, ale w przeciągu godziny już znalazły się nad kreską. Ostatecznie dzień zakończył się wzrostami Dow Jones + 2,08 %, S&P 500 + 2,14 %, a Nasdaq + 2,08 %.

Nie wpłynęła negatywnie większa niż oczekiwane 600 tysięcy liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, które w minionym tygodniu wyniosły 627 tysięcy. Co prawda cyfry były wyższe niż przed tygodniem, ale wykres pokazujący 4-tygodniową średnią zmierza w dół. Jednocześnie spadła o 148 tysięcy suma osób pobierających zasiłek i wynosi obecnie 6,687 miliona. Dynamika PKB w I kwartale (trzeci odczyt) wyniosła -5,5%. Zarówno poprzedni odczyt jak i oczekiwania rynkowe co do dzisiejszych doniesień wynosiły -5,7 %, ale nie była to informacja, która wpłynęła dziś na rynek.

Ben Bernanke zeznawał przed komisją Nadzoru i Reform Rządowych. Główny tematem było przejęcie Merrill Lynch przez Bank of America. Szef FED'u zaprzeczył doniesieniom, że ze strony urzędników rządowych miały miejsce jakiekolwiek naciski, aby nie zostały ujawnione straty Merrill Lynch przed przejęciem. Stwierdził on, że cały proces przejęcia zapobiegł ,,globalnemu krachowi". Przypomniał w jak niezwykłym i niebezpiecznym okresie przejęcia miało miejsce (po upadku Lehmann Brothers, bliskim bankructwie AIG, przejęciu Wachovia przez Wells Fargo, czy problemach Citigroup).

Przedstawiciele FED'u w dniu dzisiejszym zapowiedzieli plany ograniczania pomocy rządowej. Potwierdza to poglądy banku centralnego, że warunki na rynku finansowym powracają do normalności, a recesja może zbliżać się ku końcowi. Natomiast analitycy postrzegają te kroki jako początek strategii wychodzenia banku centralnego z polityki silnego wspierania gospodarki, która musi być przemyślana, aby nie dopuścić do pogorszenia się stanu ekonomii.

Dobre wyniki spółki z branży nieruchomości: Lennar (budowa domów) oraz sektora sprzedaży detalicznej Bed Bath & Beyond (artykuły dekoracyjne i wyposażenie domów) również tchnęły optymizm na rynek. Akcje tych firm na koniec notowań wzrosły odpowiednio: + 17,52 % oraz + 9,48 %, a inwestorzy zaczynają wierzyć, że spółki z tych sektorów będą w stanie polepszać swoje wyniki finansowe.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)