Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Piotr Kaczmarek
|

Szeroki rynek trzyma się nieźle

0
Podziel się

Kiepskie zakończenie notowań na rynku amerykańskim ustawiło wczorajsze notowania na parkietach europejskich.

Szeroki rynek trzyma się nieźle
bDBgMrTV

Kiepskie zakończenie notowań na rynku amerykańskim ustawiło wczorajsze notowania na parkietach europejskich.

Warto jednak odnotować, że w trakcie wyraźnej dominacji podaży w Londynie czy Frankfurcie, na GPW rozbudzony we wtorek popyt wciąż trzymał się nienajgorzej. Mimo spadku WIG20 o 1,2% warto odnotować, że był on przede wszystkim efektem sztucznego zaniżenia kursów na fixingu, a utrzymujący się optymizm na szerokim rynku pozwolił na prawie 1% wzrost sWIG80 i mWIG40.

Pomimo mieszanego zakończenia środowych notowań, można mówić o sukcesie byków - bardzo rzadko w ramach trwającego od ponad roku trendu spadkowego zdarzało się, by przy wyraźnie negatywnych bodźcach zewnętrznych na warszawskim parkiecie dominował popyt. Tymczasem liczba spółek rosnących była wczoraj większa niż malejących, a wśród najmocniejszych walorów znalazło się sporo spółek rosnących za sprawą osłabiającego się złotego.

bDBgMrTX

W celu utrzymania krótkoterminowych pozytywnych perspektyw dla rynku, wczorajszy spadek nie powinien się już pogłębiać, a punktem odniesienia dla siły byków jest niedawno pokonany opór 2606 punktów. Przy spadku poniżej tego poziomu kolejnym wsparciem będzie pułap 2559 punktów. Najkorzystniejszym scenariuszem byłaby obecnie konsolidacja pomiędzy 2610 a 2660 punktów, która mogłaby stać się bazą pod nowy impuls wzrostowy.

bDBgMrUy
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
KOMENTARZE
(0)