Notowania

Udana sesja na GPW. Rekord na CD Projekt

W WP money czytaj o przebiegu wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz

To była bardzo dobra sesja na warszawskiej giełdzie. Po chwilowym spowolnieniu inwestorzy pokazali we wtorek, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w temacie hossy. Sporą uwagę przyciągnęły spółki zajmujące się produkcją gier komputerowych.

Ponad 7 mld zł - to najnowsza kapitalizacja spółki CD Projekt. Wtorkowe szaleństwo na jej akcjach wywindowało kurs do poziomu wyraźnie powyżej 70 zł. To w ogromnej mierze efekt rekomendacji wystawionej przez analityków z DM BOŚ, którzy wystawili spółce "laurkę", pisząc, że każdy inwestor powinien mieć jej akcje w portfelu. Kupujący rzucili się też na akcje innego producenta gier, 11 bit studios, co spowodowało wzrost kursu akcji ten spółki nawet o 10 proc.

Jak widać, apetyt na ryzyko rośnie wśród inwestorów z każdym dniem. Spółki notowane w WI20 również nie mogły we wtorek narzekać na brak zainteresowania inwestorów - spółki surowcowe i banki nakręciły wzrost na WIG20, co pozwoliło indeksowi umocnić się wyraźnie powyżej poziomu 2.200 pkt. Kolejna bariera do sforsowania to 2.250 pkt.

Główne indeksy GPW podczas sesji we wtorek

_ _Aktualizacja: 11:22
GPW: Inwestorzy wrócili do zakupów akcji

Łukasz Pałka

Po dość nudnej sesji w poniedziałek, kolejny dzień przynosi już ożywienie na warszawskiej giełdzie. Uwagę zwracają dzisiaj m.in. producenci gier komputerowych.

Od początku wtorkowej sesji wskaźnika WIG20 znów umacnia się powyżej pułapu 2.200 pkt. Inwestorzy potwierdzają tym samym, że wcale nie spieszy im się do wyraźniejszej korekty. Sprzyja im m.in. sytuacja na rynku miedzi, która także dzisiaj pcha w górę notowania KGHM-u - kurs miedziowej spółki przekroczył już 133 zł.

Najsłabszym ogniwem w WIG20 są za to znów akcje Orange Polska. Jedna akcja kosztuje już około 4,80 zł - to ciągle efekt wyprzedaży po informacjach o tym, że Orange nie podzieli się z inwestorami dywidendą. Po Haitong Banku tym razem analitycy DM BOŚ zalecili właśnie inwestorom sprzedaż akcji.

Podczas wtorkowych notowań na GPW uwagę zwracają notowania producentów gier komputerowych - CD Projekt rośnie o ponad 5 proc. i sięgnął kolejnych rekordów, podobnie zresztą jak 11 bit studios. W obu przypadkach to również efekt bardzo pozytywnych rekomendacji, o których piszemy w WP money.

Warto odnotować, że publikowane we wtorek dane dotyczące wskaźników PMI dla Niemiec i strefy euro wypadły lepiej od prognoz.

Obserwuj bieżące notowania wskaźnika WIG20 na GPW

_ _Aktualizacja: 08:35
GPW: Trwają spekulacje, kto wejdzie do WIG20

Łukasz Pałka

Po dłuższym weekendzie do gry wracają dziś inwestorzy na amerykańskiej giełdzie. To powinno nieco ożywić również notowania na GPW. Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie była bowiem dość leniwa.

Inwestorom, którzy rozważają kupno akcji spółki Unimot w trwającej właśnie ofercie publicznej, warto przypomnieć, że wtorek jest ostatnim dniem, w którym mogą oni złożyć zapisy na papiery tej spółki. Unimot działa w branży paliwowej i od 2012 r. jest już notowany na rynku NewConnect. Teraz przenosi się na rynek główny.

W ramach transferu na nowy parkiet Unimot proponuje inwestorom max. 2,2 mln nowych akcji po 45 zł za sztukę. Oznacza to, że - jeżeli oferta się powiedzie - Unimot zgarnie z rynku nawet 99 mln zł. Debiut Unimotu nie będzie jedynym w tym roku, który może przyciągnąć uwagę inwestorów - spore emocje wzbudzi też zapewne wejście na giełdę sieci marketów Dino. Więcej o zaplanowanych na ten rok debiutach piszemy w WP money.

Wśród analityków i inwestorów trwają już spekulacje na temat tego, którą spółkę warszawska giełda zaprosi do składu prestiżowego indeksu WIG20 podczas wiosennej zmiany - ta powinna zostać ogłoszona na początku marca. W grę wchodzi zastąpienie spółki Enea.

W poniedziałek analitycy DM Trigon zasugerowali, że do WIG20 wróci Jastrzębska Spółka Węglowa. Rzeczywiście, jeżeli tak by się stało, oznaczałoby to dla akcjonariuszy JSW powrót z bardzo dalekiej "podróży". Od debiutu kurs akcji spółki spadł ze 136 zł nawet w okolice 9 zł, by powrócić w okolice 70 zł.

Co jednak ciekawe, wcale nie jest powiedziane, że to JSW wejdzie do prestiżowego indeksu największych spółek. Jak sugerował niedawno analityk Paweł Zawadzki, autor bloga analitykgranagieldzie.pl, na wejście do WIG20 zasługuje spółka CD Projekt. Bijący ostatnio rekordy zainteresowania wśród inwestorów producent gier tylko od początku roku urósł o jedną trzecią, a jego kapitalizacja przekraczająca 6,5 mld zł jest już wyższa od kilku spółek z WIG20.

Wtorkowa sesja na GPW nie przyniesie zbyt wielu informacji ze spółek. Niezmiennie warto obserwować rozgrzane notowania spółki KGHM, której kurs ponownie przekroczył 130 zł po kolejnych prognozach wskazujących na możliwy wzrost cen miedzi. Akcje miedziowej spółki od początku roku podrożały już o około 40 proc.

Jeżeli chodzi o dane makroekonomiczne, we wtorek na rynkach pojawią się najnowsze informacje dotyczące wskaźników PMI dla Francji, Niemiec oraz całej strefy euro. W Wielkiej Brytanii w Izbie Lordów trwa z kolei dyskusja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na razie nic nie wskazuje jednak na to, by rozpoczęcie procedury Brexitu miało się opóźnić - premier Theresa May chce, by stało się to najpóźniej z końcem marca.

Tagi: komentarz poranny gpw, giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, komentarze gieldowe, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2017

synonimMogą sobie robić takie żałosne ściemy a i tak już wiadomo, że wyżej nie pójdą

21-02-2017

synonimNie ma już obrotu na tym podskoku a PLN kolejny dzień traci, tak samo jak większość spółek na GPW znowu jest dziś na minusie. Cyrk robiony pod … Czytaj całość

21-02-2017

bitcoiniarzZT to geniusz nad geniusze. Kocham go ,dziś w nocy znów mu to udowodnie !!

Rozwiń komentarze (213)