Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Udana sesja na GPW. Słaby debiut GetBack

19
Podziel się:

W money.pl czytaj o poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

Udana sesja na GPW. Słaby debiut GetBack
bFflrAjV

Za nami dość ciekawa sesja na warszawskiej giełdzie. Dobrym nastrojom wśród inwestorów towarzyszyło kilka istotnych informacji ze spółek.

Na godzinę przed zamknięciem notowań do inwestorów dotarła informacja o tym, że prawa do jednej z najbardziej znanych marek w polskim internecie - merlin.pl - znalazły się w rękach Merlin Group. To efekt umowy z Czerwoną Torebką, o której piszemy w money.pl. Kurs Merlin Group na NewConnect wyraźnie szedł w poniedziałek w górę, zyskując około 8 proc.

Zdecydowanie mniej zadowoleni mogą być posiadacze akcji spółki GetBack. Za nami bardzo słaby debiut spółki windykacyjnej. W najlepszym momencie akcje kosztowały 18,88 zł, co daje skromny zysk w wysokości około 2 proc. w stosunku do ceny emisyjnej.

bFflrAjX

Znalazł się chętny na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market. Za 94 mln zł chce ją kupić operator marketu sieci E.Leclerc na warszawskim Ursynowie.

Słabo wygląda sytuacja posiadaczy akcji brokera DM XTB. Kurs akcji spółki dotknął dziś nowego minimum na poziomie 5,91 zł za akcję. Stało się tak m.in. na wieść o ocenie przygotowanej przez KNF, wskazującej, że inwestorzy nie mają szans na dywidendę z zysków za 2017 r. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku spółka sprzedawała swoje akcje w ofercie publicznej po 11,50 zł za sztukę.

Nastroje wśród inwestorów na GPW w poniedziałek były dość dobre. To efekt ożywienia na zagranicznych rynkach po ubiegłotygodniowym wystąpieniu szefowej Fed Janet Yellen. Z kolei dane gospodarcze z Chin sprzyjały w poniedziałek cenom miedzi, co nie pozostało bez wpływu na notowania KGHM-u. Kurs akcji miedziowego koncernu zyskał ponad 4,5 proc., co oznacza, że spółka była najmocniejsza w WIG20.

Główne indeksy GPW podczas sesji w poniedziałek

bFflrAkd

_ _Aktualizacja: 11:41

Akcje XTB kosztują już mniej niż 6 zł za sztukę

Łukasz Pałka

Około 1 proc. zyskuje od rana indeks WIG20, poprawiając wyniki z ubiegłego tygodnia. Dość słabo wypadł w poniedziałek debiut spółki windykacyjnej GetBack.

bFflrAke

W dobrych nastrojach rozpoczęli nowy tydzień inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie. Główny indeks WIG20 zyskuje od rana około 1 proc., głównie za sprawą wyraźnych wzrostów kursów akcji PKO BP oraz KGHM.

Sytuacja na rynkach uległa wyraźnej poprawie pod koniec ubiegłego tygodnia po wystąpieniach szefowej Fed Janet Yellen przed amerykańskim Kongresem - jej słowa zostały zinterpretowane jako dość "gołębie", co dało inwestorom pretekst do gry pod to, że Fed nie zdecyduje się na radykalne podwyżki stóp procentowych.

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w poniedziałek spółka windykacyjna GetBack. Oferta publiczna przyciągnęła inwestorów, którzy kupili akcje za łącznie 740 mln zł. Na razie jednak zyski są bardzo skromne - na otwarciu kurs zyskiwał zaledwie 2 proc. w porównaniu do ceny emisyjnej.

Warto dziś obserwować notowania foreksowego brokera DM XTB. Kurs akcji tej spółki uderzył w nowe historyczne minimum na poziomie 5,91 zł. Oznacza to, że inwestorzy, którzy kupowali papiery tej spółki w ubiegłym roku w ofercie publicznej po 11,50 zł za sztukę i trzymają je do dzisiaj, mają już prawie 50 proc. stratę.

bFflrAkf

_ _Aktualizacja: 08:39

GetBack debiutuje. Rekordy na Wall Street

Łukasz Pałka

Dość ciekawym wydarzeniem na GPW może okazać się w poniedziałek debiut spółki windykacyjnej GetBack. Czekają na niego inwestorzy indywidualni, którzy w ofercie publicznej kupili w sumie 3 mln akcji tej firmy.

bFflrAkg

Po bardzo dobrym, ubiegłym tygodniu na GPW inwestorzy staną w poniedziałek przed trudnym zadaniem, by spróbować jeszcze podbić wartość głównych indeksów. Sprzyja im m.in. sytuacja na zagranicznych rynkach - w USA najważniejsze wskaźniki ustanowiły nowe rekordy po publikacjach wyników kwartalnych banków oraz dość "gołębich" wypowiedziach Janet Yellen. Szefowa amerykańskiego banku centralnego nie tylko ożywiła nastroje na giełdach, ale również doprowadziła do tego, że dolar jest obecnie najsłabszy wobec złotego od dwóch lat.

W poniedziałek na GPW debiutuje wrocławska spółka windykacyjna GetBack. To drugi po Kruku gracz na rynku windykacji w Polsce. To ważny debiut - w ofercie publicznej inwestorzy kupili akcje za 740 mln zł - zdecydowana większość akcji trafiła do inwestorów instytucjonalnych, ale drobni gracze objęli 3 mln akcji po 18,5 zł za sztukę. Warto zauważyć, że w ostatnich czterech większa była tylko oferta publiczna sieci marketów Dino (1,65 mld zł).

Przed rozpoczęciem poniedziałkowego handlu na europejskich giełdach inwestorzy poznali najnowsze dane makroekonomiczne z Chin. Według nich PKB tego kraju wzrósł w drugim kwartale o 6,9 proc. w ujęciu rocznym - to wynik nieco lepszy od prognoz. Z kolei produkcja przemysłowa w Chinach w drugim kwartale była wyższa o 7,6 proc. r/r, a sprzedaż detaliczna o 11 proc. r/r. To również wyniki lepsze od oczekiwań.

Główne indeksy GPW od początku lipca

bFflrAky
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
klienci GNB
5 lata temu
Dziękujemy panu kąkolewskiemu, że tak nas pięknie oszukał zarzadzajac perspective
mariuszlatek
5 lata temu
Getback nie rośnie dlatego ze ja nie zarządem ta firma!
ja
5 lata temu
a to heca...najpierw tworzy się rynek dłuzniko w../dlaczego i kto to robi?) potem jak grzyby po deszczu powstają firmy windykacyjne...Kto tworzy ten łajdacki swiat,,???
bFflrAkz
ZT
5 lata temu
Summer rally idzie jak po maśle. Ja sobie wypoczywam w Bieszczadach, tylko nie wiem co moja wątroba na to. A ty Jasiu na Bielanach?
as
5 lata temu
Jeszcze nie słyszałem, aby ta Pani coś mądrego powiedziała.