Notowania

giełda
24.04.2009 17:08

Udany tydzień dla byków

Tylko jedna sesja zakończyła się spadkiem indeksu WIG20.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Tydzień na GPW należy uznać za udany. Tylko jedna sesja zakończyła się spadkiem indeksu WIG20. *

Piątkowa sesja rozpoczynała się bardzo nieśmiało. Inwestorzy czekali na sygnał, który pozwoliłby im na większe zaangażowanie. Trzecia z rzędu wzrostowa sesja już kusiła bowiem niektórych inwestorów do zamknięcia pozycji i zrealizowania zysków. Poza tym, przed weekendem tradycyjnie rośnie liczba graczy, którzy na wszelki wypadek wycofują część gotówki z parkietu.

Jednak w ciągu dnia grupa kupujacych się powiększała. Najpierw napłynęły dobre informacje z zachodniej granicy. Wskaźnik Ifo pozytywnie zaskoczył. Później Ford pokazał znacznie niższą stratę niż cały rynek spodziewał. Producent aut ma nadzieję wyjść nad kreskę już w przyszłym roku.

Wsparciem dla byków okazały się również dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku, które spadły zdecydowanie mniej niż oczekiwano. Początek sesji w USA również bardzo pomógł. Wszystkie główne indeksy za oceanem wzrosły. Poprawiły się także nastroje w całej Europie, gdzie niemal wszystkie parkiety kończyły notowania na zielono.

Na naszym rynku początkowo motorami wzrostu były banki - PKO BP i Pekao SA. Później dołączył do niech KGHM. To głównie dzięki udanemu finiszowi miedziowego koncernu WIG20 zdołał w ostatnich minutach aż tyle zyskać. Ostatecznie akcje PKO BP podrożały o 1,85 proc., Pekao o 5 proc., a KGHM aż o 6,53 proc.

Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 1776 punktów co oznacza wzrost o 3,2 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,35 mld zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz