Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wiedźmy odleciały, opór pozostał

0
Podziel się:

Piątkowa sesja ze względu na swoją specyfikę związaną z cokwartalnym wygasaniem serii instrumentów pochodnych nie powinna być brana pod uwagę, jeśli chodzi o wartość prognostyczną.

Wiedźmy odleciały, opór pozostał

Dla porządku należy zanotować wysoki obrót, jak zwykle na „wiedźmowych" sesjach i słabszy od prognozowanego wstępny odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan, który dla naszego rynku nie miał żadnego znaczenia, jednak sprawił niemiłą niespodziankę tym, którzy liczyli na to, że będzie to jeden ze znaków poprawiającej się koniunktury w Stanach.

Negatywne sygnały dobiegały też z Europy – irlandzkie swapy wzrosły w piątek aż o 38 punktów bazowych do 428,3 punktu na wieść o tym, że Irlandia może potrzebować zewnętrznej pomocy w razie utrzymywania się strat sektora finansowego. Sektor bankowy zareagował spadkami – akcje AIB spadły o 17% a Banku Irlandii o 9,4%. Z kolei japońskie 10-latki zdrożały najbardziej od 10 miesięcy na wieść o wygraniu wyborów partyjnych przez Naoto Kana, który tym samym utrzyma urząd premiera i z którym wiążą się nadzieje inwestorów na zmniejszenie olbrzymiego zadłużenia Japonii.

Dzisiejszą sesję należy rozpatrywać bez uwzględniania sesji piątkowej, jednak należy wziąć pod uwagę, że psychologiczny opór kwietniowo-sierpniowych szczytów wciąż nie został przez WIG20 pokonany. Co więcej, już w czwartek STS na wykresie dziennym wygenerował sygnał sprzedaży, opuszczając strefę wykupienia, zaś S&P500 i Dow Jones również od jakiegoś czasu nie mogą pokonać swoich sierpniowych szczytów. Ponieważ w kalendarzu makro jest dziś posucha, inwestorzy zapewne wstrzymają się od gwałtownych ruchów przynajmniej do jutra, kiedy poznamy sierpniowe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości i decyzję FOMC ws. stóp procentowych.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)