Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

WIG przed ważnymi oporami

0
Podziel się

Wczorajsza aktywizacja strony popytowej na rynku amerykańskim dosłownie rzutem na taśmę uratowała ten rynek przed eskalacją większej podaży.

WIG przed ważnymi oporami
bEhcTdBx

Uczestnicy tego rynku wczoraj dyskontowali takim optymizmem dane wskazujące że sprzedaż detaliczna w ciągu ostatnich miesięcy rosła najszybciej od kilku lat. Inwestorzy są wyczuleni na wszelkie dane dotyczące tego jak kształtuje się poziom optymizmu przeciętnych amertykanow. Silna korelacja tego parametru z dynamiką PKB uzasadnia takie podejście do tego zagadnienia.

Z technicznego punktu widzenia wczorajsze dynamiczne wzrosty doprowadziły do powstania pozytywnych uwarunkowań krótkoterminowych. Mamy na indeksie S&P500 formację fałszywego wybicia i dopóki notowania znajdują się powyżej poziomu 1050 punktów będzie ona pozytywnie wpływać na zachowanie się rynkowego tłumu.

Wig przed ważnymi oporami

bEhcTdBz

Nasz rynek od kilku sesji jakby wyprzedzał wydarzenia na rynkach zagranicznych. Indeks Wig umacniał się od kilku sesji zbliżając się do ważnych stref oporu. Na wykresie w układzie dziennym świecowym dzisiaj notowania powinny znaleźć się w okolicy formacji okna bessy. Ewentualny wzrost indeksu Wig na koniec dnia powyżej poziomu 41 tys. punktów anuluje negatywne wskazania wynikające z tej podażowej struktury cenowej.

Jednak prawdziwy test siły rynku będzie można zobaczyć nieco wyżej w okolicy poziomu 41.5 tys. punktów. Mamy tam poprzednich kilka lokalnych maksimów cenowych które teraz mogą stanowić źródło dodatkowej podaży na naszym rynku.

bEhcTdCa
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)