Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wall Street: Nowe szczyty zdobyte

0
Podziel się

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA jest najwyższa od prawie 3 lat.

Wall Street: Nowe szczyty zdobyte
(Tomás Fano/CC/Flickr)
bDBmTnqt

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA jest najwyższa od prawie 3 lat. Dzięki tak dobremu odczytowi Wall Street _ zaliczyło _ trzecią wzrostową sesję z rzędu.

Liczba sprzedanych domów na rynku wtórnym w listopadzie wyniosła 6,54 mln, co oznacza 7,4-proc. wzrost w stosunku do października (6,09 mln). Wynik ten był również lepszy od prognoz analityków, którzy spodziewali się sprzedaży na poziomie 6,25 mln domów.

Gorszy od oczekiwań PKB za trzeci kwartał (2,2 proc. podczas, gdy analitycy spodziewali się wzrostu gospodarczego na poziomie 2,8 proc.) spowodował, że część ekspertów obniżyła prognozy dla gospodarki amerykańskiej w tym roku. Informacja ta jednak pozostała w cieniu znakomitych danych z rynku nieruchomości.

bDBmTnqv

Główne indeksy amerykańskiego parkietu, S&P500, DJIA oraz technologiczny Nasdaq zakończyły notowania na plusie.

S&P500 zakończył sesję na poziomie 1118 punktów (+0,36 proc.), co oznacza **nowy szczyt w cenach zamknięcia. Z kolei osiągnięty w trakcie sesji poziom 1120 punktów oznacza nowe maksimum uwzględniające również kursy w trakcie sesji.

bDBmTnqB

Najlepiej wczoraj poradził sobie technologiczny Nasdaq. Zwyżka o prawie 0,7 proc. pozwoliła również temu indeksowi _ wyrysować _ nowy szczyt.

Spośród największych spółek bardzo dobrze wypadły Du Pont oraz Boeing, które zyskały 1,7 i 1,5 procent. Przedwczorajsze wzrosty nieznacznie odreagowywał Intel, który stracił 0,25 procent.

bDBmTnqC

Dziś następna porcja danych. O 14:30 opublikowane zostaną wydatki i dochody Amerykanów, a o 15:55 indeks Uniwersytetu Michigan. Najbardziej oczekiwane będą jednak kolejne dane z sektora nieruchomości, tym razem z rynku pierwotnego. O 16:00 napłynie informacja o sprzedaży nowych domów w listopadzie. Prognozy są pozytywne, gdyż analitycy oczekują, że liczba ta będzie oscylowała w granicach 440 tysięcy (430 tys. w październiku).

Jeśli sprzedaż domów na rynku pierwotnym będzie równie dobra jak na rynku wtórnym, to istnieje duża szansa, że S&P przebije poziom 1120 punktów i zacznie podążać w kierunku 1200 punktów. Należy jednak pamiętać, że przedział 1110-1120 punktów jest bardzo czuły i gorsze dane mogą spowodować cofnięcie się indeksu.

bDBmTnqD
bDBmTnqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)