Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
HEMP: strona spółki
9.02.2024, 11:35

HMP Otrzymanie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego środkami odurzającymi oraz substancjami psychotropowymi przez spółkę stowarzyszoną z Emitentem

W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 20/2023 z dnia 13 listopada 2023 roku, Zarząd Hemp & Health S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 9 lutego 2024 roku powziął informację, że spółka stowarzyszona z Emitentem, tj. THC Pharma S.A. uzyskała zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na prowadzenie obrotu hurtowego środkami odurzającymi oraz substancjami psychotropowymi, jako rozszerzenie do posiadanej już zgody na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej. Zezwolenie obejmuje także tzw. marihuanę medyczną.
Emitent przypomina, że jego celem strategicznym jest uzyskanie pozycji lidera, na rynku polskim, w zakresie upraw konopi medycznych. Jednocześnie, w ramach swojej Grupy Kapitałowej, Emitent planuje stworzenie i zarządzanie pełnym łańcuchem dostaw marihuany medycznej, począwszy od własnych upraw, poprzez przywóz, przetwarzanie, aż po dystrybucję marihuany medycznej. Emitent informuje, że jego celem na lata 2024-2025 jest wprowadzenie do sprzedaży aptecznej suszu oraz olejków zawierających THC powyżej 0,3 proc. (tzw. marihuana medyczna). Jednocześnie Emitent wskazuje, że prowadzenie obrotu hurtowego, przez spółkę stowarzyszoną, pozwoli Emitentowi kontrolować import i dystrybucję marihuany medycznej, jak również czerpać przychody i zyski ze sprzedaży marihuany medycznej.

Inne komunikaty