Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lokum opóźni start dwóch inwestycji. Sprzedaż mieszkań przeniósł do internetu

Lokum Deweloper zapewnia, że mimo epidemii koronawirusa, rozpoczęte budowy mieszkań prowadzi bez zmian. Odłożył jednak start dwóch nowych inwestycji, a sprzedaż przeniósł do sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Lokum zapewnia, że rozpoczęte budowy nie są zagrożone. (Fot: Piotr Mecik/EAST NEWS)

Lokum Deweloper, duży gracz na wrocławskim rynku, prowadzi swoje budowy bez większych zmian i ocenia, że może skutecznie prowadzić sprzedaż mieszkań online.

- Zbieramy siły i aktywa by ten trudny okres przetrwać. Wszyscy pracownicy biurowi pracują zdalnie. Budowy pracują w zasadzie normalnie, choć część pracowników z Ukrainy wyjechała - wskazuje prezes Bartosz Kuźniar.

- Materiały zostały zakontraktowane z wyprzedzeniem, budowy idą swoim rytmem. Także ostatnie zaostrzenie restrykcji nie wpłynęło na budowy - zapewnia.

Bartosz Kuźniar przyznaje jednocześnie, że spółka odłoży start dwóch inwestycji we Wrocławiu.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

- Ze względu na dynamikę sytuacji jest za wcześnie, by rzetelnie ocenić sytuację, dlatego ostrożnościowo już dziś planujemy opóźnienie startu dwóch wrocławskich inwestycji - Lokum Porto i Lokum Verde o kilka miesięcy - zapowiada prezes Lokum.

Deweloper jest obecnie z klientami w kontakcie online. Przyznaje jednak, że zapytania o mieszkania trafiają do niego w mniejszej ilości niż zwykle.

Wiele osób zainteresowanych kupnem mieszkania zastanawia się, jak koronawirus wpłynie na ceny. Przedstawiciele Lokum spodziewają się, że w tym roku cen mieszkań nie czekają istotne zmiany. Choć zastrzegają, że warunkiem tego jest względnie szybki powrót do normalnego życia.

Komentarza do bieżącej sytuacji prezes Lokum udzielił przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2019 rok. Spółka podliczyła, że ze sprzedaży mieszkań uzyskała 285,9 mln zł przychodu. To około 36 mln zł mniej niż rok wcześniej.

Zysk netto wyniósł 62,2 mln zł w porównaniu do 73 mln zł rok wcześniej (-15 proc.). Słabszy wynik zarząd tłumaczy mniejszą liczbą wydanych mieszkań. W całym 2019 roku grupa przekazała klientom 733 lokale, natomiast w 2018 - 900.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: lokum deweloper, koronawirus, budowy, mieszkania, wiadomości, giełda, budowlanka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

DomNie kupujcie mieszkań potanieją.

25-03-2020

&KCzemu mają ceny spaść ?

08-04-2020

mhmNIE KUPUJMY TERAZ OD DEWELOPEROW I FLIPPEROW! CENY JUZ LECA W DOL ;) mam znajomego ktory pracuje u jednego z wiekszych deweloperow i podsluchal ze jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)